V roce 2013 bylo vyhlášeno 1379 bankrotů obchodních společností, o 36 více než v roce 2012. Vyhlášeno bylo také 4417 bankrotů fyzických osob podnikatelů, což je o 2049 bankrotů více než předloni. Na 80 procent bankrotů se uskutečnilo formou oddlužení, vyplývá ze studie společnosti CRIF.
Přes prosincový rekordní počet návrhů na bankrot obchodních společností bylo v roce 2013 ve srovnání s rokem 2012 podáno o 63 návrhů méně. Jejich počet dosáhl 4538. Návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů bylo 6878, o 2865 více než v roce 2012.
V šesti krajích se loni počet bankrotů meziročně snížil, nejvíce to bylo v Ústeckém kraji (pokles o 20 procent). Nejrychleji se počet bankrotů zvýšil v Libereckém kraji (vzestup o 48 procent). Zhruba poloviční dynamiku pak zaznamenal kraj Vysočina.
Nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v roce 2013 vyhlášeno také v Moravskoslezském kraji (685) a dále v kraji Plzeňském a Ústeckém (526). Nejméně se na celkovém počtu bankrotů fyzických osob podnikatelů podílel Jihomoravský kraj (77) a Praha (90). Nejvyšší dynamiku růstu vykázal kraj Karlovarský a Plzeňský, nejnižší pak kraj Moravskoslezský a Olomoucký.
V samotném prosinci bylo vyhlášeno 89 bankrotů obchodních společností (o 41 méně než v předchozím měsíci) a 426 bankrotů fyzických osob podnikatelů (o šest více než v listopadu).
V prosinci bylo podáno 568 návrhů na bankrot obchodních společností, což je o 169 více než v prosinci a představuje to nejvyšší návrhů na bankrot obchodních společností podaných za jeden měsíc od ledna roku 2008. Ve stejném měsíci bylo podáno 644 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů, což je naopak o 97 méně než v předchozím měsíci.