Síť prodejen Flop chystá <span>expanzi na venkov</span>

Ekonomika
8. 10. 2007 07:31
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoČeský obchodní řetězec Flop podnikatele Pavla Flosmana plánuje v tuzemsku během několika let postavit na 150 potravinářských prodejen s plochou 150 až 200 metrů čtverečních. Uvádějí to pondělní Hospodářské noviny.

Obchody s názvem Česká nebo Moravská chalupa mají stát ve větších obcích nebo menších městech, první z nich řetězec otevřel loni v říjnu v Nové Včelnici na Jindřichohradecku.

"I když jsou všude nějaké obchody, je na venkovském trhu ještě strašně místa. Konkurence je tady potřeba jako sůl a my ji sem chceme vnést," řekl Pavel Flosman. Další samoobsluha řetězce zatím vznikla ve Studené na Jindřichohradecku, letos a příští rok hodlá firma otevřít prodejny mimo jiné v Sázavě, Lomnici nad Lužnicí nebo Habrech na Havlíčkobrodsku.

Flosman expanzi plánuje s pomocí bank a realitních developerů. Zatím dokáže ročně postavit nanejvýš pět prodejen, každou za osm až deset milionů korun. "Pronájmy nechceme, to není koncepce," uvedl podnikatel. Návratnost každé prodejny předpokládá do osmi let.

Flosmanova skupina má v Česku 267 potravinářských prodejen, z nichž 37 přímo vlastní. Zbývající si pronajímá nebo s jejich vlastníky spolupracuje na základě franšízové smlouvy. Do skupiny s obratem 3,5 miliardy korun ročně patří také velkoobchody Flosman a Rival.

Nezávislé firmy se loni na tuzemském maloobchodu podílely 28 procenty, uvádějí HN. Hypermarkety získaly 34 procent tržeb, diskontní prodejny 21 a supermarkety 14 procent. Zbylá tři procenta držely velkoobchody typu cash&carry.

Ilustrační foto: Lucie Pařízková

Autor: ČTK

Další čtení

Začíná oprava hlavní ranveje pražského letiště, potrvá do půlky srpna

Ekonomika
31. 3. 2025
ilustrační foto

Za velikonoční pečivo si lidé připlatí. Zdražily všechny hlavní suroviny

Ekonomika
30. 3. 2025

Největšími vývozci automobilů do USA jsou Mexiko a Japonsko, sedmé je Slovensko

Ekonomika
28. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ