<span>FBI vyšetřuje</span> Fannie Mae, Lehman Brothers a AIG

Ekonomika
24. 9. 2008 08:18
Krize na burze se bude vyšetřovat.
Krize na burze se bude vyšetřovat.

Krize na burze se bude vyšetřovat.Federální úřad pro vyšetřování vyšetřuje hypoteční agentury Fannie Mae a Freddie Mac, investiční banku Lehman Brothers a pojišťovnu AIG a jejich manažery kvůli podezření na hypoteční a jiné podvody. Sdělila to ve středu televize CNN.

FBI podle CNN podrobnosti neuvedla, pouze oznámila, že jde o součást širšího vyšetřování. Úřad se snaží zjistit, zda má někdo odpovědnost za "dezinformace" na hypotečním trhu.

ČTĚTE TAKÉ: Banka Lehman Brothers žádá o bankrotovou ochranu

Činitel federálních vyšetřovacích orgánů agentuře Reuters potvrdil, že FBI nyní zkoumá 26 případů možných firemních podvodů spojených s krizí hypotečního trhu. Krize vypukla v sektoru rizikových hypoték loni na jaře a postupně přerostla v krizi na celém trhu bydlení a úvěrovou krizi ve finančním sektoru. Tu teď chce řešit vláda vykupováním špatných hypotečních aktiv, která ničí důvěru na trhu a vedou k zablokování celého finančního systému.

ČTĚTE TAKÉ: Krachy na Wall Street: je na řadě AIG?

Minulý týden ředitel FBI Robert Mueller v Kongresu řekl, že se vyšetřuje 24 možných případů, což je o tři více než v červenci. Šéf FBI také prohlásil, že hodlá stíhat za hypoteční podvody i firemní šéfy.

Foto: AP

Autor: ČTK

Další čtení

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Majetkový úřad prodal bývalé sídlo ÚSTR v Praze na Žižkově za 387 milionů korun

Ekonomika
3. 7. 2025
ilustrační foto

Cestování je hit. Do patnácti let se ztrojnásobí, říká průzkum

Ekonomika
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ