Počítače s nejnovější verzí světově dominantního operačního systému pro osobní počítače Windows se začnou prodávat v říjnu. Oznámil to šéf společnosti Microsoft Steve Ballmer. Společnost chce se systémem Windows 8 vstoupit na trh tabletů a chytrých mobilních telefonů.
Ballmer označil Windows 8 za nejvýznamnější nový produkt firmy od Windows 95 před sedmnácti lety. Připomněl také, že Microsoft do konce roku kromě Windows 8 hodlá představit také svůj první tablet pod názvem Surface, novou verzi kancelářského balíku Office a přepracovaný software pro mobilní telefony.
"Bude to impozantní rok. Bude to rok nevídaných příležitostí," řekl Ballmer na setkání s více než šestnácti tisíci podnikatelskými partnery v Torontu. "Bude to největší vstup produktů a služeb v historii naší firmy na trh a vytvoří to ohromné příležitosti pro naše partnery," prohlásil Ballmer.
Ballmer uvedl, že Microsoft začne posílat Windows 8 svým partnerům ve výrobě první srpnový týden. Do konce října by měly být počítače s novým systémem široce dostupné.
Microsoft se s novými Windows snaží dostat na pole tabletů a chytrých mobilních přístrojů, kde dominují firmy Apple a Google. Nový systém proti předchozí verzi firma od základu přepracovala. Mimo jiné dostal nové rozhraní pro dotykové ovládání používané právě v tabletech a mobilech.
Microsoft také oznámil akvizici firmy Perceptive Pixel, která vyvíjí velké bezdotykové displeje. Hodnotu transakce nesdělila. Perceptive Pixel vznikla v roce 2006 a mezi své zákazníky řadí zejména zpravodajský televizni kanál CNN, který její produkty využil poprvé k pokrytí prezidentských voleb roku 2008.
Počítače se systémem Windows 8 přijdou na trh v říjnu
Ekonomika
9. 7. 2012 21:03
Nedávno Steve Ballmer představil nové počítače pro Windows.
Autor: ČTK Foto: ČTK/AP