Vedení IBM se kvůli neuspokojivým ziskům vzdává odměn

Ekonomika
22. 1. 2014 09:57
Společnost IBM v úterý oznámila, že její čistý zisk loni klesl na 16,5 miliardy dolarů (336 miliard korun) z 16,6 miliardy v roce 2012 (ilustrační foto).
Společnost IBM v úterý oznámila, že její čistý zisk loni klesl na 16,5 miliardy dolarů (336 miliard korun) z 16,6 miliardy v roce 2012 (ilustrační foto).

Vysocí vedoucí představitelé americké počítačové společnosti IBM se rozhodli, že se vzdají odměn za loňský rok. Reagují tak na neuspokojivé hospodářské výsledky podniku. 

"Vzhledem k celkovým loňským výsledkům společnosti já a můj řídící tým navrhujeme, že se vzdáme svých odměn za rok 2013," uvedla generální ředitelka IBM Ginni Romettyová. Upozornila ale, že firma dosáhla solidního pokroku v opatřeních na podporu budoucího růstu. "Budeme pokračovat v transformaci svých aktivit a výrazně investovat do oblastí, které budou motorem růstu," prohlásila.

Společnost IBM v úterý oznámila, že její čistý zisk loni klesl na 16,5 miliardy dolarů (336 miliard korun) z 16,6 miliardy v roce 2012. Tržby se propadly o pět procent na 99,8 miliardy USD. V samotném čtvrtém čtvrtletí činily tržby 27,7 miliardy dolarů. Zaostaly tak o víc než půl miliardy USD za očekáváním analytiků.

IBM je největším poskytovatelem technologických služeb na světě. Firma v uplynulém desetiletí přesunula pozornost od počítačového hardwaru ke službám a softwaru. Své produkty prodává především podnikům a velkým organizacím a je považována za dobrý ukazatel zdraví celosvětového technologického sektoru.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Toby Talbot.

Další čtení

Adidas výrazně navýšil zisk na 428 miliard eur, výhled nezlepší kvůli clům

Ekonomika
29. 4. 2025
ilustrační foto

Chcete jistotu? Investujte do zlata. Za 25 let stoupla jeho cena o tisíc procent

Ekonomika
29. 4. 2025
ilustrační foto

MHD loni přepravila dvě miliardy lidí. Vozy ujely skoro 10 miliard kilometrů

Ekonomika
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ