14:15

Domácí
16. 4. 2008 14:15

Kvůli přemnožení potkana obecného čeká Ostravu dvouměsíční plošná deratizace, která by měla začít letos v květnu. Ostravští radní již přijali vyhlášku, která tuto deratizaci umožňuje, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar. Deratizaci budou muset hradit vlastníci objektů a pozemků z vlastních prostředků.

Podle průzkumu Zdravotního ústavu Praha se potkani vyskytují na celém území města a mohlo by tak být ohroženo i zdraví jeho obyvatel. Deratizace by měla zamezit možnému šíření infekčních onemocnění. "Počty potkanů je třeba zregulovat, protože úplně je vyhubit nikdo nedokáže. Je třeba, aby se potkani tolik nedostávali ze svých úkrytů, protože když je zvíře v ohrožení, může člověka i napadnout," uvedla Miroslava Rýparová z Krajské hygienické stanice Ostrava.

 

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Příprava zápisu Ještědu na seznam UNESCO může Libereckému kraji trvat deset let

Domácí
23. 6. 2026

Francie dnes zaznamenala nejteplejší den od začátku měření v roce 1947

Domácí
23. 6. 2026

Město H.Králové by mohlo nabídnout k prodeji Cejpův palác i bývalou knihovnu

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ