Mladíci přepadli faráře a sebrali trezor z kostela

Domácí
17. 12. 2013 11:03
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dva šestnáctiletí mladíci podle policie přepadli faráře z kostela v Praze 3 a z jeho kanceláře sebrali trezor. Ten pak za pomoci svých dvou starších kamarádů otevřeli a o 13 tisíc korun se rozdělili. Kriminalisté je zadrželi po několika hodinách.

Mladíci, kteří jsou klienty nízkoprahového centra, přišli do kostela ve čtvrtek 12. prosince kolem 18 hodiny. Faráře oslovili s tím, že předešlého dne nejspíš vytratili během pohovoru v jeho kanceláři občanský průkaz. "Protože si ale farář během povídání o jejich starostech a problémech všimnul, že se podezřele rozhlíželi po jeho kanceláři, nechtěl je už dovnitř pustit," uvedla pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Mladíci prý faráře zatlačili dovnitř, sebrali trezor a při útěku ještě faráři hrozili nožem.

V Biskupcově ulici pak potkali své dva kamarády ve věku 18 a 25 let, se kterými šli společně na půdu nedalekého domu a tam odcizený trezor otevřeli za pomoci různého nářadí. O peníze z dobrovolných příspěvků na koncerty se pak rozdělili a z místa odešli. Policie je po několika hodinách zadržela.

Šestnáctiletí chlapci jsou obvinění z loupeže, jejich kamarádi z podílnictví. "Mladistvým hrozí podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže poloviční trestní sazba, jejím dospělým kamarádům pak hrozí až čtyřleté vězení," dodala mluvčí.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

Nápis Černá kostka - Centrum digitalizace, vědy a inovací, 29. dubna 2025, Ostrava. Dnes byla zahájena stavba projektu za 2,6 mld. Kč, který má být hotov v roce 2027.

V Ostravě začala stavba centra digitalizace a vědy Černá kostka

Domácí
29. 4. 2025

Počet Čechů využívajících nástroje AI se loni téměř ztrojnásobil

Domácí
29. 4. 2025

Cimický do vězení zatím nepůjde. Odvolal se, bude další soud

Domácí
Aktualizováno: 29. 4. 2025 16:10

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ