Klasnová: Necítím se jako Bártova loutka

Domácí
10. 3. 2011 17:51
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová zůstává členkou strany Věci veřejné.
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová zůstává členkou strany Věci veřejné.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová zůstává členkou Věcí veřejných. Ve straně, v níž má velký vliv její manžel Vít Bárta, se necítí jako pouhá loutka, uvedla v tiskovém prohlášení, kterým reagovala na informace deníku Mladá fronta Dnes.

List informoval o dopise, v němž Klasnová loni v říjnu údajně kritizovala Bártovu dominantní roli ve straně a uvažovala o rezignaci na stranické funkce.

"Zůstávám členkou Věcí veřejných i jejich místopředsedkyní, jako loutka si v této straně určitě nepřipadám. Ani stranická, ani manželská krize se nekoná. Více se k této úsměvné 'kauze' MfD nehodlám vyjadřovat a děkuji za pochopení," uvedla Klasnová v tiskovém prohlášení.

Dopis byl podle informací MfD napsán asi tři měsíce poté, co Klasnová a Bárta uzavřeli sňatek. Dokument ve formě e-mailu dostali předseda Věcí veřejných Radek John, místopředseda Jaroslav Škárka a Bárta.

Klasnová v e-mailu uvedla, že k jeho napsání ji vedla "naprostá ignorance elementárních principů uvnitř strany a naprostá nekomunikace ze strany VB (Víta Bárty)". Podle ní Bárta zcela samovolně určuje další směrování strany, aniž se ptá na názory ostatních. O své roli ve straně pak prohlásila, že nechce "hrát pasivní figurku na šachovnici" svého manžela. Bárta ani předseda strany John na informace deníku nereagovali.

Ačkoli je navenek předsedou Věcí veřejných John, o Bártovi se často hovoří jako o faktickém lídrovi strany. Bárta nicméně zatím nedal najevo, že by o oficiální funkci předsedy strany usiloval. Zmínil se ale o tom, že by měl zájem o křeslo řadového místopředsedy VV.

Místní organizace a užší vedení strany začnou nominovat kandidáty na lídra strany. Nový předseda Věcí veřejných, kterého vyberou příznivci strany v elektronickém hlasování, by měl být znám na konci května.

Další čtení

Nápis Černá kostka - Centrum digitalizace, vědy a inovací, 29. dubna 2025, Ostrava. Dnes byla zahájena stavba projektu za 2,6 mld. Kč, který má být hotov v roce 2027.

V Ostravě začala stavba centra digitalizace a vědy Černá kostka

Domácí
29. 4. 2025

Počet Čechů využívajících nástroje AI se loni téměř ztrojnásobil

Domácí
29. 4. 2025

Cimický do vězení zatím nepůjde. Odvolal se, bude další soud

Domácí
Aktualizováno: 29. 4. 2025 16:10

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ