Při hlasování ve sněmovně chyběli letos nejméně často poslanci opoziční KSČM a vládní TOP 09, naopak nejvíce opoziční sociální demokraté a poslanci vládních VV. Nejčastěji chyběli poslanci zvolení v Praze, přestože to mají do Poslanecké sněmovny nejblíže.
Poslanec Petr Jalowiczor (ČSSD), který je dlouhodobě nemocný, nebyl za celý rok u jediného hlasování. Naproti tomu rekordmanem s nejvyšší účastí je středočeský poslanec TOP 09 Luděk Jeništa následovaný svým stranickým kolegou Rudolfem Chladem. Oba dva se účastnili 99 procent hlasování.Ve středeční tiskové zprávě informace uveřejnilo občanské sdružení KohoVolit.eu.
Zato Petr Gandalovič (ODS) se podle KohoVolit.eu účastnil jen 35 procent hlasování. Gandalovič se ovšem v březnu vzdal svého mandátu, protože zamířil za oceán na místo českého velvyslance v USA. Hned za ním je na žebříčku poslanců s nejmenší účastí sociální demokrat Vítězslav Jandák, který hlasoval jen v 38 procentech hlasování.
Mezi desítkou poslanců s nejmenší účastí na hlasování jsou ještě Pavel Drobil (ODS), jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), Václav Klučka (ČSSD), ministr školství Josef Dobeš (VV), středočeský hejtman David Rath (ČSSD) a pražský poslanec ODS David Vodrážka.
Poslancem s třetí nejvyšší účastí na hlasování byl Vladimír Koníček (KSČM). Komunističtí poslanci mají také nejvyšší účast při hlasování, hlasovali v 85 procentech hlasování. Poslanci TOP 09 se účastnili 83 procent hlasování, občanští demokraté hlasovali v 76 procentech. Čtvrtí v účasti jsou poslanci VV se 75 procenty a sociální demokraté se 74 procenty hlasování.