Tahanice o název Holešovská výzva pokračují. Původní signatáři stejnojmenného dokumentu vyzývající vládu k odstoupení a požadující zásadnější změnu režimu si chtějí založit politickou stranu.
Se stále rostoucím počtem nespokojených lidí ve společnosti se přiostřuje i politický souboj o jejich angažování. Zatímco ultrapravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) si stačila zaregistrovat občanské hnutí Holešovská výzva, původní signatáři a organizátoři protestů chtějí kontrovat politickou stranou.
"Nesmířili jsme se s tím, že nám Holešovskou výzvu ukradli. Stále však vlastníme webové stránky a rozhodli jsme se i k zaregistrování politické strany," řekl on-line deníku jeden z čelních mluvčích původní Holešovské výzvy Slávek Popelka.
Podle mluvčího ministerstva vnitra Pavla Nováka je takový postup zákonný. "Podle zákona o sdružování v politických stranách a hnutích nesmějí mít dva subjekty stejné jméno nebo zkratku. O kolidování názvů s občanským hnutím v něm není řečeno nic," poznamenal Novák.
Problém ovšem je, že ani tentokrát lidé pořádající protesty pod názvem Holešovská výzva nemají prozatím učiněny všechny potřebné kroky. "Nikdo o to zatím nepožádal," doplnil Novák.
Představitelé DSSS zatím nelení a snaží se ke svému občanskému sdružení přimknout co nejvíce nespokojených lidí v krajích. "Už se k nám některé skupiny přidávají. Chtěli jsme tímto krokem nahradit amatérismus disciplínou a pořádkem," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ předseda partaje Tomáš Vandas, který se sám hodlá ucházet o prezidentský úřad a nyní shání potřebných 50 tisíc podpisů.
O tom, že dělníci hodlají o Holešovskou výzvu bojovat tvrdě, svědčí i maily, které začal pravidelně rozesílat Jiří Štěpánek - místopředseda partaje a člen přípravného výboru občanského sdružení Holešovská výzva. "Holešovská výzva je přesvědčena o nutnosti pokračování protirežimních akcí, boje za slušnou a spravedlivou společnost, jejímž cílem musí být odstranění současného zkorumpovaného režimu," napsal v posledním z nich.