Sedlák Metoděj Hlobílek se po 66 letech posmrtně dočkal soudní rehabilitace a tím morální satisfakce. V roce 1951 byl nuceně a bez právního podkladu vysídlen ze svého domova ze statku v Mistříně na Hodonínsku v takzvané akci K, tedy Kulak. O rehabilitaci rozhodl Okresní soud v Hodoníně. Státní zástupce vyslovení rehabilitace podpořil. Rodina nebyla nikdy odškodněna.
Návrh na rehabilitaci podalo devět příbuzných, mezi kterými byly dvě dcery, pět vnoučat a dvě pravnoučata. Vystěhování Metoděje Hlobílka (1895-1975) z Mistřína (dnes jde o sloučenou obec Svatobořice-Mistřín) se uskutečnilo 21. dubna 1951. Přistaveno bylo nákladní auto a za přítomnosti příslušníka Sboru národní bezpečnosti mohla rodina naložit jen to, co se vešlo na auto. O ostatní majetek přišla. Obdobně byla ze statku vysídlena i rodina Metodějova bratra Antonína, objekt muselo ten den nuceně opustit celkem deset lidí.
"Odvezli nás na samotu poblíž obce do Jestřabic, mně bylo 19 let," řekla dcera Metoděje Eliška Kolečkářová. "On to strašně špatně nesl. Byl z toho tak zhroucený. Kdyby něco udělal, tak ano. Když nás Němci vystěhovali, tak jsem si říkala, jsou to naši nepřátelé. Tak to musíme strpět. Ale když tady naši lidi vystěhují člověka bezúhonného ..."
Předsedkyně senátu Lenka Králíková přiznala Metoději Hlobílkovi soudní rehabilitaci a tím se mu dostalo in memoriam morální satisfakce. Už loni v říjnu hodonínský okresní soud rehabilitoval Hlobílkova syna, nyní 84letého Milana Hlobílka.
Statek v době vysídlení měl Metoděj spolu s bratrem v družstvu, kromě statku šlo o pozemky o rozloze asi 83 hektarů. Protože šlo o družstvo, rodina majetek nemohla získat zpět v restituci. Statek už neexistuje, na jeho místě stojí čerpací stanice.