<span>Šampion v kickboxu</span> prý vydíral. Půjde do vězení

Domácí
9. 5. 2008 08:45
Ilustrační foto. Úspěšní gladiátoři míří za mříže. Kvůli vydírání.
Ilustrační foto. Úspěšní gladiátoři míří za mříže. Kvůli vydírání.

Ilustrační foto. Úspěšní gladiátoři míří za mříže. Kvůli vydírání.Několikanásobný mistr Evropy a světa v kickboxu Petr Ondruš má za sebou další vítěznou bitvu. Tentokrát se tím však úspěšný reprezentant příliš nechlubí. Nebojoval totiž v ringu před tisíci diváky, ale v lese za městem a beze svědků. Místo pěstí navíc na svého protivníka použil zbraň. Za organizované vydírání poslal Ondruše a jeho tři kumpány soud na 3,5 roku za mříže.

Jen na čtyři hodiny přes noc zaparkoval Ondruš v červnu 2006 svůj automobil před domem na pražských Vinohradech. I taková doba však zlodějům stačila na to, aby vůz kompletně "vybílili".

"Vloupali se mi do auta a sebrali věci za tři sta tisíc korun," popsal serveru TÝDEN.CZ kickboxerský šampion. Ve voze měl zásilku oblečení značky Grassel, kterou v Česku kdysi založil. Ta se rázem stala hitem mezi příznivci neonacismu (odborníci na extremismus se domnívají, že dvě "s" uprostřed názvu oblečení mají odkazovat na nacistické jednotky SS).

Policisté pachatele sice dopadli, ukradené zboží se jim však už vypátrat nepodařilo. "Řekli mi, že si ho musím najít jedině sám," říká Ondruš. To se mu také podařilo. Oblečení skončilo u jednoho romského překupníka, kterého vrcholoví sportovci shodou okolností znali. "Dohodli jsme se, že nám na jednom místě za Prahou věci vrátí," dodává kickboxer.

Přátelská schůzka, nebo vydírání?

V tomto momentě se však verze příběhu začínají rozcházet. Zatímco Ondruš tvrdí, že zloděj dorazil na schůzku zdrogovaný a bez slíbených věcí, žalobce jej a další tři osoby (mimo jiné i dalšího mistra světa, Michala Hamršmída, který loni vyhrál šampionát v takzvaném ultimátním kickboxu) viní z organizovaného vydírání se zbraní.

Kdo je Petr "Píno" Ondruš?

* narodil se 27. září 1980, s kickboxem začal v roce 1996

* vyhrál dva tituly mistra Evropy v kategorii do 91 kg (2005, 2006), třikrát ovládl mistrovství světa kickboxerů do 91 kg (2004, 2006, 2007) a je šampión i v kick orientálu do 91 kg (2007)

* byl členem takzvaného tvrdého jádra Národního odporu Praha, dělal ochranku i bývalému vůdci hnutí Filipu Vávrovi

* rozjel vlastní značku oblečení Grassel, oblíbenou především mezi neonacisty

A městský soud se nakonec přiklonil k verzi žalobce a uznal Ondruše i jeho kamarády vinnými z vydírání v organizované skupině.

"Za takové jednání jsme mu v rozsudku udělili trest odnětí svobody na tři a půl roku nepodmíněně," potvrdil serveru TÝDEN.CZ mluvčí soudu Luboš Vlasák.

Ondrušovi přitížilo, že byl od roku 2002 v podmínce za ublížení na zdraví. Dva roky předtím totiž zmlátil mladíka, jenž měl otravovat jeho přítelkyni.

Verdikt soudu je zatím nepravomocný. Ondruš plánuje, že se proti němu odvolá. "Spoléhám, že se spravedlnost ještě ukáže. Jinak by mi to zničilo kariéru," myslí si kickboxer.

Jeden podobný příběh již historie zná. Když brněnský boxer Ľudovít Plachetka skončil na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996 devátý, byl na vrcholu se silami. Dva roky na to spadl na samé dno. Za vraždu matky své přítelkyně byl odsouzen k třinácti letům vězení. Po osmi letech ho propustili, do dřívější formy se už nedostal.

Foto: Petra Mášová

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ