V pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora představí šest století starý gotický reliéf zobrazující Ježíše Krista v Getsemanské zahradě. Novináři se seznámí s uměleckou instalací nálezu i s jeho rolí v duchovním prožívání postní doby. Vystaven bude v akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora od 1. března do 14. dubna. Vernisáž bude součástí tradičního Popelce umělců.
Šest století starý fragment z portálu někdejšího dominikánského kostela sv. Klimenta byl náhodně objeven loni pod schodištěm jižní věže kostela Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Na tiskové konferenci vedle faráře Akademické farnosti Praha Tomáše Halíka vystoupí mimo jiné archeolog Jan Havrda, Petr Vacík, kaplan Akademické farnosti, který fragment nalezl, a historik umění Jan Royt, podle něhož je nalezený reliéf "jedním z nejvýznamnějších objevů doposud neznámé památky středověkého sochařství".
Getsemanská zahrada v Jeruzalémě se nachází na úpatí Olivetské hory. Podle Bible zde Ježíš bděl a modlil se tu noc, kdy byl zatčen a později ukřižován. Nachází se tam pravoslavný kostel, který skrývá prázdný hrob Panny Marie.