Nezávislý snímek Kristiny Weiserové Roots in Ego aneb Kde se v lidech bere zlo je pevně zakotvený v pražském Žižkově, ve scéně elektronické hudby i v takzvané slow fashion. Půlhodinový film bývá k vidění na akcích spojených právě s těmito prostředími - například 18. května v žižkovském kině Aero.
Příběh filmu vypráví o dvou sestrách, naivní Natálii, která trénuje pole dance, a její starší sestře Karolíně, jež pracuje v tetovacím salonu. Snímek ukazuje typický den z jejich životů a životů jejich kamarádů ze Žižkova. Většinou osudů se prolínají drogy, bezstarostnost, naivita a lhaní sama sobě. Herec Míra Nosek ztvárnil postavu novodobého šamana, bezstarostného týpka organizujícího free parties na louce. Scenárista a filmař Marek Dobeš (Choking Hazard) hraje jeho parťáka Petra Xolo tak věrohodně, až by přátelé autorky filmu po jeho zhlédnutí přísahali, že "toho týpka už někde na party určitě viděli". V dalších rolích se představí moderátorka Nikita Veronika Petrová, djka Kanjacca, Radovan Klučka, Michal Dudek, Norbert Žid a další. Děj se odehrává na mnoha typických žižkovských místech (Growshop, Žižkovská věž, byty, bary, ulice...) i v prostředí pole dance a tetovacího studia.
Film autorka s pseudonymem 113kw natočila v nezávislých podmínkách za minimální náklady. Podíleli se na něm známí filmoví maskéři Vlad Taupesh a Josef Rarach, pracující na hollywoodské úrovni, nebo skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, který spolupracoval i s Milošem Formanem. S postprodukcí a coby producent se podílel autorčin otec, trikový specialista a kameraman Antonín Weiser (autor trikových scén v pohádkách S čerty nejsou žerty a O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo ve filmu Kolja).
Snímkem Roots in Ego prostupuje hiphop, drum´n´bass, breakbeat, jungle, techno, house, reggae i symfonická hudba. Zazní house pecka Second (DJ Loutka), originální kubánská muzika od Mikkima (vítěz Anděla), reggae v podání Messenjah a Cocomana či techno od Dave.LXR a francouzského skladatele jménem Keygen Kaotic. Protože režisérka Kristina Weiserová podporuje tzv. slow fashion (nakupování oblečení a designových doplňků od místních výrobců namísto nadnárodních korporací), objevily se ve filmu produkty od alternativních a domácích značek Alien DNA, Limen Clothing, City Folklore atd.
Weiserová film pojmenovala na základě inspirace filozofem Paulem Bruntonem, který ve své knize Perspektivy hovoří o zlu jako o veličině pramenící z ublíženého lidského ega.
Film je uváděn s anglickými titulky. Po úspěšné březnové premiéře v Praze běží v regionech ve spojení s hudebními party. Na nápad uvádět jej v jeho "domovském prostředí" přivedl autorku román ...a bude hůř a jeho filmová adaptace od Petra Nikolaeva.