Pražská show Dee Dee Bridgewaterové se přesouvá na duben

Kultura
18. 11. 2014 11:30
Plánovaný koncert Bridgewaterové se přesouvá na 7. dubna 2014
Plánovaný koncert Bridgewaterové se přesouvá na 7. dubna 2014

Koncert americké jazzové zpěvačky Dee Dee Bridgewaterové, který se měl konat 23. listopadu ve Velkém sále pražské Lucerny, byl přesunut na 7. dubna příštího roku. V Praze na jaře vystoupí s novým programem. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. 

Důvod přesunutí koncertu pořadatelé nesdělili s odkazem na připravovanou tiskovou zprávu. Další informace se nacházejí na www.charmmusic.cz. Za pořádající společnost Charm Music o tom informovala Iva Boková.

Držitelka tří Grammy měla v Praze vystoupit s programem k zatím poslední nahrávce Eleanora Fagan (1917-1959): To Billie With Love From Dee Dee, na které vzdává hold jazzové legendě Billie Holidayové. "Tímto albem jsem vyjádřila obrovský respekt a obdiv zpěvačce, díky níž jsem se já i další mohly vydat na hudební dráhu," uvedla Bridgewaterová, která ztvárnila Billie Holidayovou v divadelním představení Lady Day uvedeném v Paříži a Londýně v letech 1986 a 1987. V Praze hostovala dvakrát ve vyprodaných sálech na festivalu Struny podzimu.

Plánovaný koncert Bridgewaterové se přesouvá na 7. dubna 2014Bridgewaterová, která se narodila v roce 1950, se několikrát na nahrávkách vrátila k tvorbě předních hudebních osobností - například v roce 1997 album Dear Ella připomnělo Ellu Fitzgeraldovou, v roce 1995 vzdala poctu Horaci Silverovi na albu Love and Peace: A Tribute to Horace Silver a v roce 2002 uctila Kurta Weila na nahrávce This Is New.

Dráha uznávané Bridgewaterové odstartovala v New Yorku, kde byla hlavní vokalistkou orchestru vedeného Thadem Jonesem a Melem Lewisem. Koncerty a nahrávání s hudebními velikány, jakými byli třeba Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon nebo Max Roach, vyměnila v roce 1974 za Broadway, kde zazářila například v muzikálu The Wiz.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Fušeři, debut ředitele hobbymarketu, vstupují do Divadla na Zábradlí

Kultura
29. 4. 2025
Zlatý svatováclavský dukát

Kolik stojí dukát? Ten svatováclavský se vydražil za skoro osm milionů

Kultura
28. 4. 2025

Vlastivědné muzeum v Olomouci chystá literární minifestival Kriminacht

Kultura
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ