Sametový hlas v jazzových hitech. Diana Krall vystoupí v Praze

Kultura
25. 1. 2016 06:20
Sympatická zpěvačka Diana Krall.
Sympatická zpěvačka Diana Krall.

Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krall označovaná v hudebním světě jako "Sinatra v sukních" vystoupí 3. července v pražském Kongresovém centru. Repertoár koncertu, který odehraje v kvartetu, budou z větší části tvořit skladby z jejího loňského alba Wallflower. Jde o kolekci jazzových úprav hitů například The Mamas and the Papas, The Eagles, Bob Dylana nebo Joni Mitchell. 

V roce 2015 Krall zahájila Wallflower World Tour v Severní Americe, Evropě, Asii, Austrálii, Novém Zélandě a Jižní Americe s pokračováním v roce 2016. Jednapadesátiletá charismatická blondýna se sametovým altem často koncertuje po celém světě. Několikrát vystoupila i před českým publikem, naposledy v roce 2012. V zaplněném sále Kongresového centra představila tehdy aktuální studiové album Glad Rag Doll. Na jeho podporu absolvovala celosvětový maraton 109 koncertů. Na turné zpěvačka v minulosti neváhala brát ani děti, dvojčata Dextera a Franka. Jejich otcem je britský rockový zpěvák Elvis Costello, kterého si Krall vzala v prosinci 2003.

Poprvé v ČR vystoupila Krall v roce 1997 na Agharta Jazz Festivalu a její koncert tehdy získal cenu v anketě Českého hudebního fondu, ovace si vysloužila i na dalších českých koncertech. Když do Prahy dorazila v roce 2004, byl její koncert v Lucerně pro mimořádný zájem přesunut do T-Mobile Arény na holešovickém Výstavišti. Zopakovala ho v roce 2009 v Kongresovém centru. Do ČR prý jezdí ráda už proto, že rodiče jejího dědečka z otcovy strany se původně jmenovali Královi. Dědeček si pak to druhé "L" přidal, aby se v Americe necítil tak cize.

Krall, která produkovala desku Barbře Streisand nebo spolupracovala s Paulem McCartneym, je jediná jazzová zpěvačka, jejíž osm z dvanácti studiových alb debutovalo na špici hitparády Billboard Jazz Albums. Její desky byly dosud oceněny pěti cenami Grammy, osmi Juno a získaly devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multiplatinovou desku. Prodala šest milionů nosičů v USA a přes 15 milionů po celém světě.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Claude Paris

Další čtení

Fušeři, debut ředitele hobbymarketu, vstupují do Divadla na Zábradlí

Kultura
29. 4. 2025
Zlatý svatováclavský dukát

Kolik stojí dukát? Ten svatováclavský se vydražil za skoro osm milionů

Kultura
28. 4. 2025

Vlastivědné muzeum v Olomouci chystá literární minifestival Kriminacht

Kultura
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ