Středa 21. března je mimo jiné také mezinárodním dnem proti rasismu. Pražská Lucerna ho připomene akcí nazvanou přízračně Lucerna proti rasismu. Výchozím pilířem celé akce je film o nevšedně nadaném židovském chlapci, který byl ve 14 letech deportován do ghetta Terezín a o dva roky později do koncentračního tábora Osvětim, kde zemřel v plynové komoře.
Umělecký dokument Poslední let Petra Ginze bude promítán během dne několikrát. Příběh tohoto chlapce bude představen i v rámci výstavy jeho prací. Výstava proti rasismu v pasáži paláce Lucerna u vchodu ze Štěpánské ulice bude volně přístupná až do konce dubna.
Mezinárodní den proti rasismu vyvrcholí po zahájení výstavy proti rasismu a premiéře filmu koncertem The Tap Tap a jejich hostů, Ester Kočičkové, Tonyi Graves a Jardy Svobody (Traband). Po koncertu zahraje DJ Gadjo.
Celý projekt doplní programy pro školy připravené ve spolupráci s Kulturním a vzdělávacím centrem Židovského muzea v Praze a studenty gymnázia Přírodní škola, kteří se dlouhodobě věnují odkazu časopisu Vedem, který Petr Ginz po dva roky týden co týden vydával v terezínském ghettu.