Dát si vstříknout do tváře botox nebo podstoupit plastickou operaci obličeje je pro herce katastrofa. V rozhovoru pro britskou rozhlasovou stanici BBC to řekl známý britský herec Colin Firth.
"Když hrajete, tak tvář musí být pohyblivá. Proč proboha brát do ruky housle a zároveň znemožnit, aby se jejich struny chvěly? Pokud máte projevit sám sebe, pak dát si něco vstříknout do tváře tak, že se znehybní, nebo z ní kousek ukrojit a tak jí vzít jakoukoli známku života, je katastrofální," prohlásil.
Dodal, že není úplně proti tomu, aby si lidé dávali dělat plastické operace, "pokud si to mohou dovolit a nic nenamítají proti bolesti". Sám by to prý udělal třeba zítra, kdyby si myslil, že to bude vypadat dobře. "Ale neviděl jsem nikoho, u koho by to fungovalo skutečně dobře," řekl.
Botoxové injekce k vyhlazení vrásek, vypnutí obličeje nebo zvýraznění rtů jsou teď stále víc v módě mezi hollywoodskými herci. Dočasně však ochromují obličejové svaly a prakticky znemožňují například svraštit nebo povytáhnout obočí, napsala BBC.
Colin Firth teď propaguje svůj nejnovější film Dorian Gray, natočený podle známé novely Oscara Wildea. Kniha a film se točí kolem přání hlavního hrdiny, aby se jeho hříchy, starosti a vrásky odrážely na jeho portrétu a ne na jeho vlastní tváři.
Firth je známý například z filmů Valmont, kde hrál pod režijním vedením Miloše Formana titulní úlohu, Mamma Mia!, Zamilovaný Shakespeare nebo Anglický pacient. Ve čtvrtek mu bude 49 let.
Například hollywoodský herec Mickey Rourke na sebe upoutal pozornost před pár lety, kdy si nechal aplikovat botox. Injekce však znehybnily a znetvořily hercovu tvář, což negativně ovlivnilo jeho hereckou kariéru.
Foto: Reuters, Profimedia.cz