Byly časy, kdy všechny restaurace servírovaly svým zákazníkům jídlo pouze na obyčejném nádobí. Avšak v současné době to vypadá, že se britské podniky předhánějí v tom, čí číšník přinese hostům oběd či snídani na tom nejbizarnějším podnosu. Proti tomuto trendu vznikla na sociálních sítích kampaň s názvem "We want plates", kam znechucení zákazníci přidávají fotografie jídla na lopatách, v čepici či víku od popelnice.
Tento šílený trend se rozmohl po celé Británii a ne všichni zákazníci jsou nadšeni z toho, když jim servírka přinese oběd v bačkoře či večeři na kameni. V jedné restauraci na anglickém ostrově Man například podávají vajíčka, fazole a párek na lopatě, jinde zas servírují pizzu v proutěném koši či zeleninu ve vydlabané kosti.
Podnikavý chlapík jménem Ross McGinnes, který patří k řadě znechucených zákazníků, založil na sociální síti Twitter (následně i na Facebooku) "anti - skupinu" s názvem "We Want Plates" (v překladu tedy My chceme talíře), která má v současnosti téměř 40 tisíc příznivců. Tuto kampaň lidé podporují tak, že na stránky skupiny přidávají fotografii pokrmu a toho, na čem ho číšník přinesl.
Tato móda odstartovala zhruba před deseti lety, kdy v jedné nejmenované restauraci začali zaměstnanci svým hostům podávat steaky na břidlicovém kameni. "Kdo si mohl myslet, že skřípání příboru o kámen, je dobrý nápad? Co je na talíři špatného?," řekl McGinnes pro Daily Mail. Po kameni následovala jídla na dřevěných prkýnkách - zde není přesně jisté, kdo s tím začal. Možné v tom ale nejspíš má prsty známý kuchař Jamie Oliver, který tento způsob servírování podporuje.
V poslední době se však trend "neobvyklého servírování" vymkl kontrole. Nejen, že jídlo na netradičním podnosu nevypadá příliš lákavě, ale je to podle odborníků i velmi nehygienické. Následují otázky typu: Kolik bakterií se asi tak skrývá ve škvírkách úlomku ze skály? či Jak se po použití tyto "předměty", jako je čepice či bačkora, myjí? Proti je i šéfkuchař William Sitwel, který nazval jídlo podávané na dřevěném prkénku "ohavností".
Možná však skutečným viníkem tohoto šílenství jsou právě sociální sítě, kde se rozmohlo focení toho, co právě jíte. To mohlo vést majitele restaurací k výměně klasického nádobí za neobvyklé "předměty" - možná proto, aby následné fotografie byly co nejvíce originální a "moderní" a jejich majitelé na nich danou restauraci "označili".