Na Velikonoce lákají pivovary stále častěji na speciální piva. Zatímco například Starobrno nabídne zelený speciál již posedmé, ve Vyškově uvařili k jarním svátkům svrchně kvašený tmavý speciál irského typu poprvé. "Díky jemnější chuti jsme si dovolili přidat přídomek Mild. Originalitu chuti podporují i zahraniční chmely a kvasnice. Jsme jedni z mála, kteří se v naší republice dali do výroby tohoto speciálu," uvedl Roman Holoubek z obchodu vyškovského pivovaru. Jubiler Mild Stout bude v prodeji již v pátek.
Speciál na Velikonoce chystají i Pivovary Lobkowicz, kam patří také pivovar v Černé Hoře na Blanensku. "Chystáme čepovaná piva Zelený Krasličák a Velikonoční Krasličák a dále pak velikonoční multibalení lahvového piva 'Sedm chutí, sedm speciálů'," uvedla mluvčí Barbora Burešová.
Na Zelený čtvrtek nabídne své zelené pivo i zmiňované Starobrno: "Nejdůležitější složkou zůstává bylinný výluh, díky kterému se zelené pivo proslavilo nezvyklou barvou a neopakovatelnou chutí. Jeho tajemné složení zná jen několik málo nejpovolanějších lidí," říká mluvčí pivovaru Starobrno Kateřina Beute.
Pivovary sázejí na netradiční chutě stále častěji, a k zákazníkům se tak dostávají ovocná a jinak dochucená piva. Přitahují hlavně ženy. Na trhu se s nimi snaží prorazit třeba Plzeňský Prazdroj. A nápadem uvést na český trh "radler", tedy mix piva a limonády, se daří již nějakou dobu Staropramenu, který úspěšně prodává Staropramen Cool Lemon.
Zatímco například v Německu najdete na nápojovém lístku radler běžně, v Čechách si ho musíte nechat většinou namíchat. Platí, že je zhruba z poloviny tvořen pivem, zpravidla světlým, které je dolito citronovou limonádou nebo například jablečným moštem. I když u nás nemá moc velkou tradici, příznivce si najde. S příchutí limetky a bezinek nebo citronu ho nyní vyrábí i Gambrinus a další budou zřejmě následovat