Tři roky starý kuřecí nuget se na aukci prodal za 150 tisíc korun

Relax
6. 3. 2012 16:50
Abraham Lincoln (ilustrační foto).
Abraham Lincoln (ilustrační foto).

Tři roky starý kousek smaženého kuřete, který svým tvarem připomíná profil prvního amerického prezidenta George Washingtona, se v internetové aukci prodal za 8100 dolarů, v přepočtu více než 150 tisíc korun.

Kuřecí nuget z občerstvení McDonald's na aukčním portálu eBay dražila Rebekah Speightová z amerického státu Iowa, která tak chce pomoci získat peníze na církevní letní tábor pro děti, napsal server The Telegraph. Neprozradila, kdo kuřecí řízeček koupil.

Speightová řekla, že ho před třemi lety nesnědly její děti a že ho chtěla vyhodit. Všimla si ale, že nuget má tvar připomínající profil prvního prezidenta Spojených států. Doma si s manželem dělali legraci, že neobvyklý kousek prodají v internetové aukci. Potom dala smažený kousek kuřecího masa do mrazáku, v němž strávil další tři roky.

Když se ho rozhodla prodat, správci portálu eBay její nabídku na jistý čas stáhli, protože porušila zákaz prodeje prošlého jídla. Později ale Speightové poslali e-mail, v němž jí napsali, že v jejím případě udělali výjimku, protože se nesnažila obohatit sebe sama, ale sbírala peníze, aby pomohla jiným.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ