Nejlepším českým hostincem je podle speciálního časopisu Pivo, Bier & Ale Zájezdní hostinec Černokosteleckého pivováru v Kostelci nad Černými lesy. V hlavní kategorii prvního ročníku výročních cen časopisu byla hodnocena atmosféra podniku, kvalita a výběr piva a kvalita kuchyně.
Nejlepší českou hospodou se díky kvalitě piva a atmosféře místa stala pražská pivnice U Hrocha, nejlepší pivotékou Pivkupectví v pražských Nuslích a za nejlepší pivovarskou prodejnu byla označena ta v Pivovaru Černá Hora.
V rámci slavnostního večera v pražském Klášterním pivovaru Strahov ocenění obdrželi vítězové celkem 16 kategorií, informoval šéfredaktor časopisu Pavel Borowiec. V kategorii Pivní bar vyhrály Zlý časy z pražských Nuslí a nejúspěšnější Pivovarskou restaurací byl vyhlášen Antošův pivovar s krčmou ve Slaném.
Mezi oceněnými osobnostmi roku jsou například manželé Tkadlecovi, kteří loni znovuotevřeli pivovar v Úněticích u Prahy. Za dlouhodobý přínos pro české pivovarnictví byl oceněn i Josef Tolar, který byl dlouhá léta sládkem Budějovického Budvaru.
Vítězové výročních cen se stali zakládajícími členy České pivovarské akademie. Ta bude v příštích letech oceňovat největší osobnosti v oblasti pivovarnictví, uvedl Borowiec.
Speciální časopis o pivě Pivo, Bier & Ale vychází od loňského ledna. Každý měsíc Borowiec vydává 5000 kusů periodika a údajně všechna čísla prodá, zejména ve speciálních prodejnách piva, jež dnes nabízejí hlavně produkty z minipivovarů.
Hlavní okruh autorů tvoří lidé aktivně působící ve výrobě, výzkumném ústavu i ve školách, ale také řada dopisovatelů ze zahraničí. Vydavatel, jenž hodně spoléhá i na "laické" přispěvatele, připravoval médium jeden rok. Podle jeho dřívějšího vyjádření by měl být typickým čtenářem člověk, který poprvé zajde do restaurace, jež se soustředí na kvalitní a chuťově pestrá piva. Témata článků jsou od osvěty po odborné statě bez technických detailů.