Městem s nejvyšší kvalitou života je podle průzkumu americké společnosti Mercer Vídeň, nejhůře se prý žije v Bagdádu. Rakouská i irácká metropole se v žebříčku zveřejňovaném každý rok uvedenou společností drží již několik let. Praha skončila ve výčtu 221 měst stejně jako loni na 69. místě, a drží si tak příčku nejvýše hodnoceného města střední a východní Evropy.
Na dalších místech se umístil Curych a následovaly Auckland, Mnichov a Vancouver. Düsseldorf klesl na šesté místo, následován Frankfurtem nad Mohanem na sedmém místě, Ženevou na osmém, Kodaní na devátém a Bernem a Sydney na děleném desátém místě.
Bratislava se umístila na 86. příčce a skončila až za Budapešťí (74) a Varšavou (84). Městy s nejnižší kvalitou života jsou podle žebříčku Chartúm v Sudánu (217), N'Djamena v Čadu (218), Port-au-Prince na Haiti (219), Bangui ve Středoafrické republice (220). Bagdád žebříček uzavírá.Společnost Mercer každoročně pořádá průzkum s cílem pomoci nadnárodním společnostem spravedlivě odměňovat zaměstnance, vysílané na práci do zahraniční, zpravidla v řádu několika let. Žebříček Quality of Living poskytuje informace a doporučení ke stanovení příplatku za snížení kvality života v cílovém městě. Žebříček srovnává 221 měst celého světa s New Yorkem jako základním městem pro porovnávání.
Tento rok žebříček porovnával také infrastrukturu jednotlivých měst na základě dostupnosti elektrické energie, pitné vody, telefonních a poštovních služeb, veřejné dopravy, průjezdnosti města a dostupnosti mezinárodních letů z místního letiště.
V tomto ohledu se do čela dostal Singapur, následován Frankfurtem a Mnichovem, které se podělily o druhé místo. Další města v pořadí jsou Kodaň (4), Düsseldorf (5) a Hongkong společně s Londýnem na šestém místě. Port-au-Prince (221) uzavírá žebříček infrastruktury na posledním místě.