Německá studentka žije ve vlaku, ušetří tak za nájem

Relax
25. 8. 2015 19:15
Třiadvacetiletá studentka žije ve vlaku již čtvrt roku.
Třiadvacetiletá studentka žije ve vlaku již čtvrt roku.

Třiadvacetiletá německá studentka se nepohodla s majiteli bytu, který si od nich pronajímala. Rozhodla se proto odstěhovat - ne však do jiného bytu, ale do vlaku. Předplatila si cestovní kartu, která ji umožňuje cestovat vlaky německých drah neomezeně a bez lístku. Žije tak již čtvrt roku a je prý velmi spokojená.

Když všichni vystupují z vlaku a vrací se domů, Leonie Müllerová zůstává stále sedět na sedačce. Ona už totiž doma je. Jejím domovem je již čtvrt roku vlak. "Vše to začalo sporem s majiteli," sdělila vysokoškolačka ze Stuttgartu prostřednictvím emailu deníku The Washington Post. "Okamžitě jsem se rozhodla, že už tam žít nechci. Vlastně mi došlo, že už nechci bydlet ani nikde jinde," dodala.

Místo toho, aby si začala shánět nový byt, předplatila si měsíční jízdenku na vlak a jejím trvalým bydlištěm se tak stalo vlakové "kupéčko". Měsíční jízdenka stojí v přepočtu zhruba 8 800 korun, přičemž nájemné platila ve výši 10 700 korun. Kromě za nájem tak navíc ušetří i za cestovné. Díky zakoupené kartičce BahnCard 100 totiž Müllerová za týden urazí téměř dva tisíce kilometrů a nemusí si pokaždé kupovat jízdenku. "Opravdu se ve vlaku cítím jako doma, můžu tak navštívit více přátel i měst. Je to jako být neustále na dovolené," řekla.

Týdně urazí vlakem až dva tisíce kilometrů.V tašce, se kterou Müllerová cestuje, má vše od oblečení, přes hygienické potřeby až po notebook a učebnice. Ve vlaku se tedy nejen učí, ale dokonce i sprchuje. Přiznala však, že jedinou nepříjemnou věcí na bydlení ve vlaku, je spaní na sedačce. Neustále ji budí hluk kolem a má strach o svou tašku, ve které má všechen svůj majetek.

 Müllerová si dokonce založila i blog, na kterém každý den zveřejňuje fotografie a články o svém cestování. Chce tak inspirovat ostatní lidi, aby šli v jejích stopách. Vzhledem rostoucímu zájmu čtenářů navíc prý velmi brzy bude psát nejen v němčině, ale i angličtině. O životě ve vlaku také hodlá napsat  bakalářskou práci.

Ještě před tím, než se studentka rozhodla přestěhovat do vlaku, většinu svého času jím cestovala. Studuje totiž na univerzitě v Tübingenu, pravidelně navštěvovuje matku v Berlíně, babičku v západoněmeckém městě Bielefeld a přítele, který bydlí v Kolíně nad Rýnem. "Normálně bychom museli mít vztah na dálku, život ve vlaku mi však umožňuje vidět přítele každý den," dodala Müllerová.

Autor: - vop -Foto: , www.tyatravel.com

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ