OBRAZEM: Kde se točil Revenant či Šílený Max

Relax
29. 2. 2016
Na irském ostrově Skellig Michael se odehrála závěrečná scéna filmu Star Wars: Síla se probouzí.
Na irském ostrově Skellig Michael se odehrála závěrečná scéna filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Leonardo DiCaprio se konečně dočkal svého prvního Oscara, a to za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání. Za povšimnutí ale stojí i ostatní nominovaní na letošní Cenu Akademie. Loni se totiž na plátnech kin objevilo mnoho velkolepých filmů, v nichž bylo pro vytvoření dechberoucích scenérií využito nejen "zeleného" trikového plátna, ale také skutečných míst na Zemi. Hotelový vyhledávač trivago.cz vybral několik těchto unikátních destinací, které filmové nadšence a cestovatele přenesou do děje jejich oblíbeného filmu.

Skellig Michael, Irsko / Star Wars: Síla se probouzí

Irský ostrov Skellig Michael.

Že vám Skellig Michael nic neříká? Fotografie by vám mohla napovědět, že se jedná o místo závěrečné scény z nejnovějšího, již sedmého dílu Star Wars: Síla se probouzí. Skellig Michael, známý také jako Great Skellig, je ostrov nacházející jihozápadně od pobřeží Irska. Najdete zde pozůstatky křesťanského kláštera založeného v době mezi 6. až 8. stoletím - tedy až poté, co zdoláte 600 často prudkých a kluzkých schodů. Tento hornatý ostrov je od roku 1996 také na seznamu světového dědictví UNESCO, navíc je známý jako dobré místo pro pozorování ptactva.

Vádí Rúm, Jordánsko / Marťan

Pouštní krajina Vádí Rúm v Jordánsku.

Chtěli byste se projít po Marsu, stejně tak jako Matt Damon ve filmu Marťan? Nemusíte se vydávat na několik světelných let dlouhou cestu. Film se totiž natáčel v pouštní krajině Vádí Rúm v Jordánsku, která vás díky svému červenému písku, mohutným skalním pohořím a větrem bizarně tvarovaným skalním věžím na rudou planetu přenese. Do pouště se můžete vydat džípem či na velbloudovi a přenocovat v beduínském táboře, kde vám nabídnou tradiční pokrmy jako "mensaf" - jehněčí s rýží.

Ushuaia, Argentina / Revenant Zmrtvýchvstání

Argentinské město Ushuaia.

Ushuaia je argentinské město doslova na konci světa - jedná se totiž o nejjižnější město světa. Ushuaia leží na pobřeží ostrova Ohňová země a díky své poloze naproti Antarktickému poloostrovu je základnou pro výpravy do Antarktidy. Stala se také místem natáčení filmu Revenant Zmrtvýchvstání s Leonardem DiCapriem bojujícím o přežití v drsné přírodě: sněhem pokryté hory, ledovce, ledové řeky i jezera střídající ledopády. Pokud toužíte spatřit to vše na vlastní oči, nedaleký národní park Tierra del Fuego (Ohňová země) je dostupný z města jak autem, tak vlakem zvaným "Na konci světa".

Telluride, Colorado, USA / Osm hrozných

Colorádské město Telluride.

Schmid Ranch nedaleko colorádského města Telluride posloužil jako hlavní kulisa
pro Tarantinův nejnovější film Osm hrozných. Samo město Telluride, obklopené majestátními horami, má stylovou hlavní třídu s domky ve westernovém stylu. Zatímco v zimě se jedná o oblíbenou lyžařskou destinaci, v létě se zde snad každý víkend koná nějaký festival (např. filmový festival, festival vína či festival hub) a můžete se tak stát, že v kavárně či baru narazíte na filmovou hvězdu. Pokud vás ale více láká příroda, okolí Telluride je ideální pro horské túry, jízdu na horských kolech i třeba rafting.

Poušť Namib, Namibie / Šílený Max: Zběsilá cesta

Poušť Namib.

Poušť Namib se nachází v jihozápadní části Afriky a zabírá větší území než Česká republika. Pokud jste již viděli film Šílený Max: Zběsilá cesta, pak si dokáže udělat obrázek o tom, jak toto místo vypadá - obrovské duny v jižní části, jejichž barevná škála zahrnuje růžovou i oranžovou, střídají na severu velkolepé hory. Nekonečná poušť, kde se hlavním zdrojem vody stala mlha, je nejstarší pouští světa a patří i mezi ty nejkrásnější. Její západní část - 1600 km dlouhé pobřeží Atlantského oceánu - je známa jako Pobřeží koster. Za svůj název vděčí četným kostrám lachtanů a velryb i vrakům lodí, které zde ztroskotali právě kvůli mlze.

Valldal, Norsko / Ex Machina

Norské údolí Valldal.

Pokud jste snad bohatý geniální vědec, který chce vyrobit například robota s umělou inteligencí, není od věci najít si útočiště daleko od civilizace, s úžasným výhledem na krásu divoké přírody. Přesně takové si ve filmu Ex Machina našel Nathan (Oscar Isaac). Zatímco filmový děj se odehrává na Aljašce, pravdou je, že film byl natáčen v norském údolí Valldal, konkrétně v hotelu Juvet Landscape. Ten kombinuje moderní architekturu s využitím přirozeného rázu krajiny - dřevěné jednotky na chůdách uprostřed březového háje a velké prosklené plochy vám dovolí plně si vychutnat pohled na úchvatnou přírodní scenérii.

Autor: - vop -, - red -Foto: , trivago.cz

Naše nejnovější vydání

TýdenSedmičkaPředplatné