Začal veletrh vysokých škol Gaudeamus nabízející 3000 oborů

Relax
28. 1. 2014 08:27
Vybavení bývá různé (ilustrační foto z výzkumně-vzdělávacího areálu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci).
Vybavení bývá různé (ilustrační foto z výzkumně-vzdělávacího areálu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci).

V Praze začal dvoudenní veletrh vysokoškolského vzdělávání Gaudeamus, na kterém se představí přes 200 fakult a více než 3000 studijních oborů. Akce, kterou každoročně navštíví kolem 7000 lidí, nabídne i studium v zahraničí, představí možnosti celoživotního vzdělávání a doprovodný program s přednáškami, poradenstvím i ukázkami vědeckých výsledků škol.

Veletrh Gaudeamus se od 8 do 16 hodin koná kromě pražského Výstaviště také v Brně a slovenské Nitře. Určen je hlavně studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, kteří přemýšlejí o dalším studiu. U stánků jednotlivých fakult najdou všechny informace ohledně podmínek studia, přijetí a mohou se setkat i se studenty daného oboru, kteří jim zprostředkují dojmy ze studia.

"Na veletrhu budou tradičně vystavovat téměř všechny české univerzity, vysoké školy a větší vyšší odborné školy. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 28 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z osmi zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Dánska, Francie, Německa, Velké Británie, Švýcarska, Kanady, Španělska a Ruska," lákají organizátoři.

Součástí akce je také veletrh pracovních příležitostí pro mladé a pomoc s výběrem zahraničního studia podle požadavků studenta.Návštěvníci se mohou těšit také na program Věda pro život. Při něm vystavující univerzity předvádějí biologické, chemické či technické pokusy, s nimiž se student na škole setká. Vstupné je 80 korun.

Vysoké školy se musejí čím dál víc snažit zaujmout budoucí posluchače. Kvůli demografickému poklesu totiž uchazečů ubývá, na vysoké školy se dostane už skoro každý. Převis poptávky nad nabídkou mají hlavně umělecké obory, právo, medicína a také některé humanitní a ekonomické obory. S nedostatkem uchazečů bojují zejména technické a přírodovědné školy.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ČTK / Peřina L.

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ