Hraní s Google Glass, jak to vidí samotný Google

Relax
30. 1. 2014 13:59
bez popisku 602879
bez popisku 602879

Společnost ukázala krátké video, ve kterém demonstruje jednoduché hříčky využívající chytré brýle. Virtuální realita je skoro za dveřmi.

Z chytrých brýlí Google Glass od internetového giganta by se mohla mimo jiné stát třeba také herní platforma. Inženýři z Googlu v novém videu ukazují pět jednoduchých her, aby nalákali vývojáře. Nejde tak o finální produkty ale spíše jako menší ukázku, kam až by se hraní mohlo s novými technologiemi dostat.

V jedné hře je třeba za úkol pohybovat hlavou ze strany na stranu a tím balancovat několik tvarů, aby se nepřevrhnuly. Nechybí ani další variace na tenis či třeba střílení "virtuálních holubů". Zbylé hry zahrnují likvidaci létajících předmětů mácháním ruky a spojování stejných karet.

Na podobné hraní kdekoliv a třeba jen pohybem hlavy si ještě ale počkáme. Samotné Google Glass stále stojí v přepočtu více než 20 000 Kč a sehnat se dají výhradně s USA.

Autor: Filip Němeček - GrunexFoto: Grunex

Další čtení

Soutěž o vstupenky na výstavu Back in Time

Relax
28. 4. 2025

Radan Gocal: Auto můžeme vyměnit, ale tělo ne

Relax
27. 4. 2025
4/2025 INTERVIEW

Zdeněk Troška: Co si myslí kritici, je mi zcela u…

Relax
25. 4. 2025
4/2025 INTERVIEW

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ