Sotva odezněl případ ženy, která byla souzena kvůli řízení s nasazenými Google Glasses, objevil se případ muže, který byl donucen opustit ze stejného důvodu kino. Muži nakázal odchod z biografu v americkém Ohiu policista, který jej podezříval z nedovoleného nahrávání filmu a dokonce mu sundal brýle z obličeje. Následně jej měl několik hodin vyslýchat.
Muž tvrdí, že brýle nebyly zapnuté a na nose je měl ze zdravotních důvodů. Měly být totiž údajně propojeny s předepsanými kontaktními čočkami. To mu ale policista nevěřil, i když mu inkriminovaný návštěvník brýle nabízel, aby si zkontroloval jejich obsah. Muž dodal, že brýle měl v kině již dvakrát předtím a nikomu to nevadilo.
"Říkal jsem mu, že jsem nic nenahrával - moje brýle byly vypnuté, ale oni stále tvrdili, že je viděli zapnuté. Vysvětloval jsem, že v tom případě by viděli světlo vycházející z malé obrazovky. Chtěl jsem jim to ukázat, ale nedovolili mi se brýlí dotknout, abych prý nemohl vymazat důkazy, které v nich byly," citoval The Telegraph muže.
Když policie Google Glasses zkontrolovala a nenašla žádné stopy nahrávání, zase je muži vrátila. Pracovník kina, který na muže upozornil, se nechal slyšet, že dříve již v kině byly problémy s pirátstvím a byl vedením kina instruován, aby v takových případech kontaktoval FBI. Kino jako omluvu muži nabídlo volné vstupenky.
"Myslím, že bych asi neměl nosit brýle do kina, dokud se lidé více neseznámí s Google Glasses. Škoda, že neřekli nic předtím, když jsem s brýlemi šel na dvě předchození představení. Ale byla i moje chyba předpokládat, že i potřetí se v kině nic nestane," dodal muž.