V trojské botanické zahradě se vylíhl vzácný madagaskarský motýl. Patří k druhu, kterému se kvůli nápadně protaženým koncům křídel přezdívá kometový motýl. V dospělosti může mít rozpětí křídel až 18 centimetrů. Naposledy se jedinec druhu Argema mittrei vylíhl v botanické zahradě v Troji před 13 lety, uvedla mediální zástupkyně zahrady Darina Miklovičová.
Noční motýl Argema mittrei patří mezi martináče a přirozeně žije pouze v deštných lesích Madagaskaru. Do Prahy byly jeho kokony dovezeny z madagaskarské motýlí farmy.
"Rozpětí křídel těchto nočních motýlů dosahuje úctyhodných 18 centimetrů. Patří díky tomu mezi jedny z největších na světě," popsala Eva Smržová, kurátorka sukulentních rostlin a výstavy motýlů. Prvenství si tento druh motýlů drží v délce ostruh, tedy protažených konců spodních křídel. "Samci tohoto druhu mají na křídlech ostruhy dlouhé až 20 centimetrů," dodala.
Vzácného motýla mohou návštěvníci obdivovat ve skleníku Fata Morgana. Trojská botanická zahrada má další tucet kokonů, dá se tedy předpokládat, že skleník v blízké době ozdobí další exempláře motýla.
V botanické zahradě v Troji se vylíhl vzácný noční motýl
Relax
19. 7. 2017Vzácný noční motýl Argema mittrei.
Autor: ČTK Foto: , Botanická zahrada hlavního města Prahy