O projekt návratu velkých kopytníků do volné přírody u Milovic se lidé zajímají také na internetu. Dokládá to velká sledovanost dokumentů natočených na toto téma, které jejich autor zveřejňuje na portálu YouTube. Například snímek Koně z Exmooru zachraňují české stepi má na YouTube již přes 1,2 milionu zhlédnutí.
Autorem dokumentu je místní filmař Jaroslav Kolčava. Více než 180 tisíc zhlédnutí zaznamenalo také jeho další video věnované námluvám divokých koní. "Jsem tím velmi překvapen. Myslím si, že jsem tím přispěl alespoň trochu k popularizaci tohoto projektu," řekl Kolčava.
Podle ředitele společnosti Česká krajina Dalibora Dostála potvrzuje velká sledovanost Kolčavových dokumentů popularitu tohoto projektu u veřejnosti. "Již v minulých letech se například ukázalo, že na Facebooku jsou obyvateli Milovic zprávy o divokých koních a dalších zvířatech v rezervaci bezkonkurenčně nejsledovanějšími událostmi ve městě," řekl Dostál. Vysoká sledovanost dokládá podle něj také to, že i poměrně složitá témata lze prezentovat přitažlivou formou.
V minulých letech se projekt návratu velkých kopytníků do volné přírody stal v zahraničních médiích jedním z nejsledovanějších tuzemských počinů. Referovaly o něm sdělovací prostředky na pěti kontinentech, včetně prestižních New York Times, Washington Post, BBC, Der Standard, Science a dalších.
Divocí koně byli vypuštěni na čtyřicetihektarovou pastvinu u Milovic v lednu 2015. V říjnu téhož roku k nim přibylo stádo zpětně šlechtěných praturů. Koncem roku 2015 se rezervace rozšířila o stodvacetihektarovou pastvinu nedaleko Benátek. Celá rezervace velkých kopytníků má tak v současnosti přibližně 160 hektarů. Na této ploše žijí tři desítky dospělých divokých koní a 20 hříbat, osm dospělých zubrů, jedno zubří mládě a šest dospělých praturů a pět pratuřích mláďat. Rozmnožit se tak podařilo již všechny tři tamní druhy zvířat.