<span>Liberec potvrdil formu</span> z poháru, Plzeň vyloupila Vršovice

23. 8. 2009 19:45
Fotbalisté Liberce navázali na vystoupení v Bukurešti.
Fotbalisté Liberce navázali na vystoupení v Bukurešti.

Fotbalisté Liberce navázali na vystoupení v Bukurešti.Fotbalisté Slovanu Liberec po čtvrteční výhře v Bukurešti zabrali naplno i v lize, sérii tří nepovedených zápasů přerušili hladkou výhrou 3:0 nad Českými Budějovicemi. Všechny góly padly už v prvním poločase a hlavní roli při nich hrál Jan Nezmar, který první dva připravil pro Váchu s Dočkalem a třetí přidal sám.

Domácí kouč Ladislav Škorpil nechal na lavičce chorvatského krále střelců Keriče, jemuž se v této sezoně příliš nedaří. Místo něj nastoupil poprvé v základu Blažek, ale hlavní postavou byl další útočník Nezmar.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalová nuda v Teplicích, Slavia bere remízu 1:1

Už v 5. minutě utekl Riegelovi a po jeho centru trefil Blažek břevno. O šest minut později posunul Nezmar Blažkův centr před branku a Vácha pohotově "koníčkem" od země překonal brankáře Kučeru.

Severočechy mohl zmrazit po půlhodině hry Meszároš, když vybojoval míč u čáry, ale jeho prudkou přihrávku nedokázal Ondrášek umístit mezi tyče. Skóre se tak změnilo na druhé straně. V 31. minutě Nezmar troufalou patičkou mezi nohama uvolnil Dočkala a ten překonal Kučeru přesnou ranou po zemi k tyči.

V 38. minutě si oba liberečtí hráči vyměnili role. Na Dočkalův roh naskočil Nezmar a zvýšil na 3:0.

ČTĚTE TAKÉ: Zázračný chlapec zachránil matnou Spartu až v závěru

Výhra Liberce mohla být ještě vyšší. V 59. minutě se po krásném vysunutí od Dočkala dostal do šance střídající Kerič, ale po brejku mířil těsně vedle a na svůj první gól v nové sezoně musí čekat dál. Pak už domácí viditelně polevili. Diváky to však příliš nemrzelo a svůj tým vyprovodili skandovaným potleskem.

Jablonec se vyšvihl do čela tabulky

Ilustrační foto.Po pěti ligových kolech jsou fotbalisté Bohemians 1905 stále bez výhry a na kontě mají jediný vstřelený gól. V utkání podlehli doma Plzni 0:1, přestože měli po většinu zápasu platonickou převahu. Výhru Západočechů zajistila povedená akce z 29. minuty, kterou zakončil do prázdné branky Střihavka.

Fotbalisté Jablonce dokázali i v kombinované sestavě bez tří stabilních hráčů základní sestavy zvítězit 2:1 v Kladně a minimálně do dnešního večera se posunuli do čela prvoligové tabulky.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ