Fotbalová Slavia ztratila další dva body. V předehrávaném utkání 14. kola se v pátek jejím hráčům nepodařilo překonat Olomouckou obranu a Hanáci si tak z prahy odvážejí bod za bezbrankovou remízu. Teplice se Spartou tak mohou o víkendu stáhnout náskok Slavie na dva body.
ČTĚTE TAKÉ: Asistent Vrabec: Bez branky se nedá vyhrát
Oproti minulému zápasu udělal slávistický kouč Jarolím v sestavě pět změn. Brankáře Vorla, který usedl na lavičku, nahradil Vaniak, nehráli ani Dřížďal, Suchý, Volešák a Šenkeřík. Místo nich nastoupili v základní sestavě Krajčík, Tavares, Vlček a po téměř třech měsících v lize i Šmicer.
První fotbalová liga - 14. kolo: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Slavia Praha - Sigma Olomouc 0:0 Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Drastík. ŽK: Pudil - Jurkič, Onofrej, Bajer. Diváci: 2523. Slavia: Vaniak - Krajčík, Švec, Brabec, Hubáček - Šmicer (71. Belaid), Gebre Selassie (50. Volešák), Tavares, Pudil - Vlček, Ivana (56. Šenkeřík). Trenér: Jarolím. Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Škerle, Šuškavčevič, Jurkič - Bajer (80. Knakal), Kaščák, Melinho (90. Komárek), Rossi, Onofrej - Hubník (78. Schulmeister). Trenér: Pulpit. Tabulka:
|
Právě on v šesté minutě odcentroval z pravé strany před branku, kde hlavičkoval Ivana, ale míč skončil těsně nad břevnem. Domácí začali podle očekávání ofenzivně, zatímco Olomouc se zaměřila na obranu a vpředu zůstával jen osamocený Hubník. V osmé minutě odvrátili Hanáci Pudilovu střelu, po rohu se ve slibné šanci ocitl Tavares, ovšem Drobisz situaci zvládl.
Vlček se penalty nedočkal
Hosté spoléhali hlavně na rychlonohého Hubníka. Ten se v 17. minutě uvolnil v šestnáctce přes Švece, střelu ale poslal vedle domácí branky. Olomoučtí dál bránili v osmi až devíti hráčích a slávisté se jen těžko prosazovali na dostřel jejich branky. V 27. minutě poslal Vlček míč do pokutového území, kde jej zastavil Jurkič - podle slávistického kapitána rukou, ovšem rozhodčí nepískal.
Nejblíže gólu byl na druhé straně v 35. minutě Melinho. Po jeho hlavičce míč mířící mezi tyče bravurně vyrazil Vaniak a obránci jej poté dopravili do bezpečí. V poslední minutě před přestávkou po Hubáčkově centru hlavičkoval z nadějné pozice Šmicer, ale branku netrefil.
Volešák ve skluzu přestřelil
Po změně stran přeřadili domácí hráči, zřejmě po rázné domluvě v kabině, na podstatně vyšší rychlostní stupeň. Olomoucké mužstvo sevřeli před jeho brankou, ale důrazní hosté vše s přehledem a bez větších problémů vyřešili. Až v 62. minutě se Vlček dostal do pokutového území a našel Volešáka, který však ve skluzu přestřelil branku.
Domácí trenér Jarolím posílil ofenzivu o Šenkeříka, Belaida a Volešáka a posledně jmenovaný se dostal do šance i čtvrt hodiny před koncem, ale volejem těsně přestřelil. Svůj cíl nenašla v 79. minutě ani rána Krajčíka, ke kterému vyboxoval míč Drobisz: slovenský obránce mířil vedle. V poslední minutě pak Drobisz ještě vyrazil Šenkeříkovu střelu a hosté dosáhli svého cíle: urputnou obranou vybojovali v Praze cenný bod a potvrdili pověst jednoho z nejlépe bránících mužstev soutěže.
Foto: ČTK