Loni měl za parťáka Romana Hubníka, na jaře s ním bude ve stoperské dvojici působit Erich Brabec. Kapitán fotbalové Sparty Tomáš Řepka si musí zvykat na nového kolegu, své herní návyky však měnit nehodlá. Útočení přenechá zimní posile. Letenský bouřlivák touží po dalším titulu a vyhlíží podpis nové smlouvy.
Stoperské duo Řepka - Hubník patřilo v roce 2009 k nejlepším v celé lize. Hubník, který v zimě Spartu opustil a zamířil do Herthy Berlín vedle Řepky vyrostl i v oporu národního týmu. Na jaře se ho pokusí nahradit ex-slávistický kapitán Erich Brabec. Řepka si nového parťáka pochvaluje.
ČTĚTE TAKÉ: Sparta cíle nemění. Trápí ji však mnoho zraněných
„Věřím, že nám to půjde, i když to chce ještě doladit. Jsou to jen detaily, které jsme řešily i s Hubňou," prohlásil Řepka tři dny před startem jarní části sezony.
Jedna z tuzemských sázkových kanceláří dokonce vypsala kurz na to, kdo z dvojice Řepka - Brabec vstřelí více branek. „Kolik, že je na mě? Pět? A na Ericha?" zajímal se Řepka na středeční konferenci. „Tři a půl," dostalo se mu odpovědi od ředitele komunikace Sparty Ondřeje Kasíka. Řepku „nedůvěra" sázkových bookmakerů nijak nerozhodila.
Tomáši, čím jsou fotbalisté starší, tím hůř snáší přípravné období. Jaká byla ta letošní zima pro vás?
Příprava mě bolela hodně. Nějaké průpovídky jsem k tomu měl, stejně jako je mají hráči v mém věku. Ale odmakal jsem si to.
V sobotu startuje liga. Sparta je favoritem, je pro vás hlavní cíl titul?
Vyhrát titul je pro mě každý rok stejně důležité. Věřím, že v zimě dobře trénovali a jsme připraveni.
Po podzimu jste druzí za Teplicemi, které mají zápas k dobru. Vidíte teplický tým, jako hlavního soupeře v boji o titul?
Těch mančaftů je tam víc. Do čtvrtého místa je to seřazené jen o bod. O titul může hrát Baník, Jablonec, Mladá Boleslav, ale i Slavia.
Sparta hraje v posledním kole doma s Teplicemi. Měl byste o vítězi ligy jasno raději dříve nebo by vám nevadilo bojovat o titul až v závěrečném zápase?
Pro lidi a ligu samotnou by taková gradace byla asi skvělá, hodně by jí pomohla. Jenže kdybych si měl vybrat já, raději ať se nám to podaří vybojovat dříve.
Pro jaro máte ve stoperské dvojici nového parťáka. Jaká je zatím spolupráce s Erichem Brabcem?
Věřím, že nám to půjde. Samozřejmě musíme doladit ještě nějaké detaily, aby to bylo dokonalé. Erich na hřišti hodně mluví. Občas říká on tohle a já zase něco jiného, ale to jsme dolaďovali i s Romanem Hubníkem.
Roman Hubník hodně podporoval ofenzivu, střílel rozhodující góly. Kdo z dua Řepka - Brabec tuto funkci přebere?
Tohle bych nechal na Erichovi. Je mladší a hrál ofenzivně i ve Slavii. Já tohle nemám v popisu práce, není to moje doména a ani se to ode mě nevyžaduje.
Po sezoně vám končí smlouva. Už dříve jste naznačil, že jednání o nové probíhají. V jaké je to nyní fázi?
V zimě na to nebyl čas, ale nyní intenzivně jednáme a je to podle mého otázka několika dnů. Já věřím, že ve Spartě prodloužím.
Foto: ČTK