Splněný sen. Po synovi bude působit v Realu i Ödegaard starší

23. 1. 2015 11:52
Real Madrid společně s šestnáctiletým fotbalovým talentem Martinem Ödegaardem (na snímku) z Norska angažoval i jeho otce.
Real Madrid společně s šestnáctiletým fotbalovým talentem Martinem Ödegaardem (na snímku) z Norska angažoval i jeho otce.

Real Madrid společně s šestnáctiletým fotbalovým talentem Martinem Ödegaardem z Norska angažoval i jeho otce. Hans Erik Ödegaard bude ve španělském velkoklubu jedním z trenérů mládeže.

Pracovní pozice pro hráčova otce byla součástí dohody, podle níž mladý reprezentační záložník přišel údajně za tři miliony eur (84 milionů korun) ze Strömsgodsetu. "Ödegaard senior je bývalý fotbalista a momentálně velmi kvalifikovaný kouč. Bude pasovat do technické struktury našeho klubu v mládežnické kategorii," řekl na tiskové konferenci ředitel Realu Emilio Butragueňo.

Jednačtyřicetiletý Ödegaard hrál přes deset let norskou ligu. Největší část kariéry někdejší záložník strávil v Strömsgodsetu, kde také v roce 2006 ukončil kariéru. Pak pracoval jako asistent v druholigovém Mjöndalenu a pozorně dohlížel na vývoj svého syna.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Miliony Švédů sledují v televizi živý přenos každoroční migrace losů

Zahraničí
17. 4. 2025

Sněmovna schválila pravidla pro lobbování

Domácí
16. 4. 2025

Požár a ztroskotání lodi v Kongu si vyžádal 50 mrtvých, stovky se pohřešují

Zahraničí
16. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ