Vím, že musím dospět, uznává průšvihář Balotelli

8. 3. 2012 12:28
Mario Balotelli.
Mario Balotelli.

Jeden z nejtalentovanějších fotbalistů světa, ale také nenapravitelný průšvihář - takovou nálepku získal fotbalista Mario Balotelli. Jednadvacetiletý útočník Manchesteru City v rozhovoru pro BBC přiznal, že potřebuje dospět.

Italský reprezentant s ghanskými kořeny na sebe od začátku kariéry upozorňuje pravidelnými skandály. Od svého příchodu do Manchesteru City z Interu Milán v srpnu 2010 byl například několikrát vyloučen, měl konflikty se soupeři i spoluhráči, po hráči juniorky házel šipky nebo s kamarády zapálil svůj dům zábavní pyrotechnikou. Naposledy na začátku týdne porušil večerku a za návštěvu striptýzového baru dostal pokutu 250 tisíc liber (asi 7,5 milionu korun).

Balotelli se podle svých slov z mnoha chyb poučil a cítí se být rozumnější než v minulosti. "Je mi jednadvacet, takže jsem pořád mladý. Myslím si však, že od loňského roku jsem hodně mentálně vyrostl," řekl Balotelli v rozhovoru, na němž se podílel i bývalý frontman hudební skupiny Oasis a velký fanoušek "Citizens" Noel Gallagher.

Autor 14 soutěžních branek v sezoně vyzdvihl svého trenéra Roberta Manciniho, který problémového svěřence ani přes řadu výstřelků nezatratil a vždy mu dal další šanci. "Pokud Mancini něco řekne, tak má vždy pravdu. Kdyby tu nebyl, tak bych do Manchesteru City nikdy nepřišel," uvedl Balotelli. V Anglii se už prý zabydlel a cítí se tam šťastný. Jeho tým vede tabulku Premier League o dva body před městským rivalem United.

Hráč s přezdívkou Super Mario nicméně stále nerozumí tomu, proč o něj mají média tak velký zájem. "Nemám rád, když lidé mluví o mé práci nebo životě, protože mám rád své soukromí. Možná si někdo myslí, že jsem arogantní nebo něco podobného, ale jsem to pouze já," uzavřel útočník, jenž se s manchesterským celkem představí v dnešním úvodním osmifinále Evropské ligy na hřišti Sportingu Lisabon.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Obyvatelé Nových Heřminov v referendu vyjádřili souhlas se stavbou přehrady

Domácí
26. 4. 2025

Po explozi v přístavu u íránského Bandar-Abbásu je 14 mrtvých a 750 zraněných

Zahraničí
26. 4. 2025

Motorkáři Noční vlci vyrazili z Moskvy. Do Evropy je možná nepustí

Zahraničí
26. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ