Třinec a ti ostatní. Hokejová extraliga se pomalu začíná dělit na úspěšná mužstva, méně úspěšná a zoufalá. Ze všech pak vyčnívají právě Oceláři, kteří si drží před druhým Litvínovem náskok dvanácti bodů a na třetí Spartu mají ještě o bod více. Jenomže jejich úterní zápas se z důvodů rozsáhlé marodky soupeře z Hradce Králové odložil, a tak ostatní dostanou dobrou příležitost k tomu, aby jejich náskok alespoň na chvíli o něco stáhli.
Litvínovu, který je Třinci v tabulce nejblíže, se opět daří. Po krátkodobé krizi se Chemici dostali zpět do formy a vyhráli po delší době dvě utkání v řadě. "Tu mimořádnou formu, kterou jsme měli na začátku ročníku, je prakticky nemožné si udržet po celou dobu. Věříme však, že to slabší období je za námi a vracíme se na vítěznou vlnu. Ale více nám v tomto směru napoví až celý leden, teď to nelze tak dobře posoudit," shrnul litvínovský kouč Radim Rulík před zápasem s Olomoucí.
Dá se předpokládat, že Hanáci přijedou na sever Čech s defenzivní taktikou. Ta se jim v posledních třech duelech vyplatila, když za čtyři vstřelené góly získali šest bodů."Bude potřeba hrát pořád stejně. Například na Spartu to platilo. U ní jsme si zase tolik na výhru nevěřili, ale zvládli jsme to. Není čeho se bát," poznamenal útočník Jiří Řípa k nabitému kádru protivníka.
Sparta chce odčinit Olomouc
Do boje se chystá i Sparta. Ta ztrácí na severomoravského lídra ještě o bod více než Severočeši a navíc se potýká s velkými výkyvy formy. Dokazují to i její poslední výsledky, když se blýskla vysokými výhrami s Brnem (8:2) a Zlínem (6:2) a doma mezitím ztratila body po prohře 0:1 s Olomoucí. "Liberec je silný soupeř a nečeká nás jednoduché utkání. Věřím, že se nám podaří navázat na zodpovědný výkon ze Zlína a že se vyvarujeme zbytečných vyloučení," nastínil asistent trenéra Zdeněk Moták strategii Pražanů.
Liberečtí se pohybují na hraně postupu do play-off a dobře si uvědomují, že každý bod má pro ně cenu zlata. Výsledkově slabší období zažehnali dvěma výhrami a rádi by na ně navázali i v holešovické aréně. "Tohle je jen první krok a musíme udělat další. Je před námi stále ještě dost zápasů. Musíme se dívat jen sami na sebe, ne před sebe nebo za sebe, musíme vyhrávat a sbírat body. To je jediná cesta," vystihl libereckou situaci Branko Radivojevič.
Slavia o naději
Naopak opačné starosti trápí poslední dva celky extraligy Mladou Boleslav a Slavii. Na mladoboleslavském ledě uvidí diváci souboj nejhorší obrany s nejméně produktivním útokem. Středočeši jsou dozadu ze všech mužstev suverénně nejhorší, když ve 34 zápasech inkasovali 116 branek. Slávisté naopak skórovali jen v pětašedesáti případech ze 33 utkáních.
"V každém zápase potřebujeme urvat nějaké body, nejlépe všechny tři. Abych ale řekl, že tam jedeme vyhrát... Vidíte, jak na tom jsme. Budeme se o to snažit. Musíme začít od malých věcí," nedělal si útočník Slavie Jan Stránský na klubovém webu žádné velké iluze.
V dalších zápasech se střetnou Pardubice s Vítkovicemi, Plzeň se Zlínem a Karlovy Vary vyzvou Kometu.