Hokejisté předposledního Litvínova zdolali v 5. kole skupiny o udržení v extralize po obratu poslední Mladou Boleslav 5:4 a uniklí jí už na rozdíl šesti bodů. Hosté sice vedli o dvě branky, ale Severočeši díky třem gólům v závěrečné části slavili důležité vítězství v boji o únik baráži. Hokejisté pražské Slavie zdolali v 5. kole skupiny o udržení Karlovy Vary 4:3 a dostali se před ně o dva body na jedenácté místo.
V úvodní desetiminutovce se kvůli vyloučením prakticky nehrálo v plném počtu hráčů na ledě. Po trestech domácích Frolíka a Stříteského se naskytla Mladé Boleslavi na 102 vteřin přesilovka pěti proti třem, ale po 61 sekundách se hrálo po seknutí Tomase gólmana Volkeho jen ve čtyřech proti třem. Pak šel pykat opět Tomas, ale hosté také odolali. Stejně tak se ubránili domácí při Kousalíkově trestu, ale Trávníčkův faul už v desáté minutě potrestal Tomas, který se z levého kruhu trefil přesně do levého horního rohu. Vyrovnat mohl v 15. minutě také v přesilovce Jenáček, ale sám před Jaroslavem Hüblem neuspěl. Domácí se radovali 49 sekund před koncem třetiny, kdy skóroval ránou od modré čáry Brejčák.
Skupina o udržení v hokejové extralize - 5. kolo: |
HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)
HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) |
Po 83 vteřinách druhého dějství opět získali náskok aktivnější hosté. Vrbata ležícího Volkeho sice nedokázal překonat, ale odražený puk poslal do odkryté branky Nouza. Hosté nadále hrozili, domácí ale mohli smazat ztrátu ve 33. minutě, jenže Hujsa Jaroslava Hübla nepřekonal. Ve 36. minutě tak naopak zvýšil při Kousalíkově vyloučení Balaštík, který nejdříve orazítkoval levou tyč, ale napodruhé už odkrytou branku trefil.
Severočeši odpověděli hned za půl minuty, kdy se prosadili při Beňovičově vyloučení. Černoškovu ránu od modré čáry tečoval za záda exlitvínovského Jaroslava Hübla Lukeš. Jenže ve 39. minutě dostal prostor Balaštík, který přesnou ránou upravil na 4:2.
Litvínov zareagoval ve třetí třetině aktivitou, Viktor Hübl ještě neuspěl, ale v 46. minutě při Baldwinově trestu už prostřelil mladoboleslavského gólmana střelou za levým kruhem Lukeš. Za 43 vteřin bylo vyrovnáno, když Brejčákovu střelu od modré čáry tečoval Jenáček. Obrat dokonala Verva v 55. minutě, kdy Jaroslav Hübl ještě vyrazil Černoškovu střelu, ale na Kubátovu ránu už nestačil.
Slavia přetlačila Karlovy Vary
Domácí do zápasu vlétli ve velkém tempu a od začátku byli střelecky aktivní. Diváci opět v bouřlivé atmosféře v Edenu na první branku nemuseli dlouho čekat, když v páté minutě Doležal dorazil Kadlecovu střelu za Mensatorova záda. Slavisty rychlá branka nabudila a dále zaměstnávali hostující obranu. Pospíšil a po něm i Hertl ve svých šancí na hostující brankáře nevyzráli. V 11. minutě už ale zvýšil obránce Šulc, jenž po individuální akci Růžičky důrazem na brankovišti dorazil puk za bezmocného Mensatora. Rychlou odpověď v podobě kontaktní gólu měl na holi nejlepší střelec karlovarských v play out Zaťovič, ale ve vyložené šanci nevyzrál na připraveného Kopřivu. Domácí do přestávky mohli přidat ještě další branku, ale Kadlec po chytré kličce pálil jen do boční sítě.
Druhé dějství začalo podobně, jak to první. Sklenář najel do pásma, poslal střílenou přihrávku od levého mantinelu, kterou z první zužitkoval Jaškin. Ve 26. minutě pro hosty vykřesal naději na obrat v zápase obránce Gründling, který pohotově k levé tyči dorazil vyraženou střelu Skladaného. O tři minuty později mohli hosté snížit na rozdíl jediné branky, ale nejlepší střelec základní části Kumstát bekhendovou kličkou na Kopřivu nevyzrál. Energie se čím dál více tlačila před Kopřivu, který měl v druhé části mnohem více práce. V závěru druhé třetiny se ve vyložené šanci objevil Pech, ale minul poloodkrytou branku Slavie.
Hosté do závěrečné části vstoupili opět s elánem a drali se za zdramatizováním zápasu. Ve 44. minutě byli za svoji zvýšenou aktivitou odměněni, když Gřegořek po individuální akci překonal Kopřivu. Hned o dvě minuty později ale znovu Pražené odskočili na rozdíl dvou branek, když se Krejčík se dostal k odraženému puku, objel hostující branku a předložil puk Jelínkovi, který jej dotlačil za Mensatora. V polovině třetí třetiny mohl definitivně rozhodnout Hertl, ale jeho střela skončila na tyči karlovarské branky. Sedm minut před koncem vykřesal naději pro hosty Pech, jenž v oslabení nadvakrát překonal Kopřivu. Víc už však hosté nestihli, a tak se domácí mohli radovat z druhé výhry po návratu do Edenu.