Útočník Žigmund Pálffy se do slovenské hokejové reprezentace nevrátí. Devětatřicetiletý hráč Skalice odmítl nabídku trenéra Vladimíra Vůjtka, který projevil o jeho služby zájem.
"Žigo o tom přemýšlel a nakonec došel k závěru, že už by to pro něj nebylo dobré," citovala českého kouče slovenská média. "Přece jenom už má svoje roky a ta forma není na mezinárodní hokej taková, jako je potřeba. Poděkoval za nabídku, zájem ho potěšil, ale bohužel nepojede," řekl Vůjtek, který chtěl mistra světa z roku 2002 pozvat do přípravy na letošní šampionát.
Rozhodnutí bývalé hvězdy NHL ho trochu zklamalo, ale chápe ho. "On by šel se svou kůží na trh a mohl by si případně zkazit dobré jméno, které si budoval dvacet let, takže ho plně chápu," prohlásil Vůjtek.
Pálffy hrál za reprezentaci naposledy na olympijských hrách ve Vancouveru, poslední účast na mistrovství světa se váže k roku 2005. Slováci budou hrát v květnu v Helsinkách a Stockholmu o nápravu reputace po loňském nezdaru na domácím šampionátu a také o přímou účast na OH v Soči.