Novým předsedou asociace jezdců formule 1 bude Španěl Pedro de la Rosa. Jednačtyřicetiletý pilot stáje HRT vystřídá ve funkci Brazilce Rubense Barrichella, který po minulé sezoně skončil v týmu Williams a mistrovství světa F1 po devatenácti letech opustil.
"Už na konci roku jsme se dohodli, že když Rubens ve formuli 1 nezůstane, tak to po něm převezmu. Rozhodli o tom jezdci," uvedl pro server Autosport De la Rosa, který má za sebou 86 startů v šampionátu a jedno umístění na stupních vítězů.
V čele jezdeckých odborů působil Španěl už v letech 2008 až 2010. "Jsem rád, že mohu navázat na svou práci. Podle mě je asociace důležitější, než si mnoho lidí myslí. Držíme skoro všichni pospolu, díky čemuž jsme velmi silní. Nemáme mezi sebou žádné problémy," uvedl staronový šéf organizace.