Formule 1 mění zavedené pořádky. Zesiluje boj proti sexismu. Po Grand Prix v Monaku, kde muži na startu vystřídali krásné ženy, naváže na tuto novinku i v Brazílii. Tentokrát ovšem nenahradí muži ženy úplně, ale jen z poloviny. Na startu budou tedy přítomny kromě takzvaných grid girls i grid boys. Ne všichni jsou ale s tímto nápadem nadšení. Proti němu vystoupili například jezdec Sebastian Vettel nebo legendární Nikky Lauda.
Už v Monaku vyvolala změna mezi závodníky vlnu nevole. A ani teď se nedají očekávat příliš pozitivní reakce. Na startu to totiž nebude vypadat jako jindy, kdy jsou vozy v obležení spoře oděných krásných slečen, ale sestavu z poloviny doplní i muži. Zábavu na startu tak bude obstarávat deset žen a deset mužů.
"Je to hrozný nápad! Zejména tady v zemi těch nejkrásnějších žen, samby a karnevalu," nebral si servítky někdy kontroverzní Nikky Lauda. Poznámku si neodpustil ani Vettel, který změnu poměrů komentoval pro německý bulvární noviny. "Jsou tu grid boys? Opravdu? Budu stávkovat," uvedl jezdec Ferrari v nadsázce. "Myslím, že si o tom budu muset popovídat s Berniem," dodal v narážce na bosse Bernieho Ecclestonea.
Ten si změnu si naopak pochvaloval. "Nejsem zastáncem demokracie," uvedl v reakci podrážděné komentáře některých jezdců. "Je to pozitivní, že jsou na startovním roštu kromě žen přítomní i muži," dále poznamenal. V budoucnu je možné, že muži nahradí ženy úplně, nebo naopak všichni ze startu zmizí.
I v jiných sportech se podobně změny konají. Příkladem může být například hokej, kde polonahé dívky uklízející brankoviště postupně vytlačují děti nebo školení jednotlivci pro údržbu ledu. A ani v motorismu to není poprvé, kdy se vyrazilo do boje se sexismem.
Formule 1 není prvním motoristickým seriálem, který se snaží změnit tuto zažitou tradici. Ve vytrvalostních závodech (WEC) na to šli ještě radikálněji a úlohu grid girls úplně odstranili. "Je to přežitek z historie. Podmínky žen se za tu dobu změnily. Jejich úloha ve společnosti je jiná," obhajoval boss WEC své rozhodnutí.