08.05.2017 22:55 Aktualizováno 08.05. 22:59

On-line

• Úvodní sestavy:

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa (A), Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen – Aho, Filppula (C), Rantanen – Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen – Osala.

Česko: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, Rutta, J. Krejčík – Plekanec (A), Pastrňák, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Radil – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, Hyka, R. Hanzl – T. Zohorna.

Rozhodčí: Daniel Piechaczek (GER), Stephen Reneau (USA) – Andreas Malmqvist (SWE), Judson Ritter (USA).

• 00:01

Utkání mezi Českem a Finskem bylo zahájeno úvodním buly.

• 01:02

Finsko právě vsítilo branku a vede 1:0. Finům se povedl velice dobrý start. Zmatky v české obraně využil Filppula a po přihrávce z druhé strany branky pohodlně doklepl volný kotouč k levé tyčce.

• 01:23

Češi se snaží založit útok, zastavuje je ofsajd.

• 01:54

Za finskou brankou se snaží najít některého ze spoluhráčů Plekanec. Akce končí posunutím branky.

• 02:41

Finsko se ujímá vedení 2:0. Po střele Filppuly z hranice levého kruhu se kotouč ještě odrazil od hlavy Michala Kempného a doplachtil až za Mrázkova záda.

• 03:37

Češi se snaží prodrat dopředu, Finové ale dobře forčekují.

• 03:52

Mrázek musí po další finské akci znovu zasahovat. Vhazovat se bude v českém obranném pásmu.

• 04:27

Po špatné rozehrávce Hanzla Finy vychytal Mrázek.

• 04:45

Červenka kombinuje v útočném pásmu s Červenkou a Radilem. Jejich souhra zatím k žádné šanci nevede.

• 04:58

Pohotově teď střílel Plekanec, Korpisalo ho vychytal.

• 05:16

Plekanec se ocitl v další příležitosti, Korpisalo vyrazil

• 06:22

Bude se vylučovat, Mrázek odjíždí na střídačku, Češi mají výhodu.

• 06:22

Češi si zahrají v početní výhodě. Osala vyfasoval dvě plus deset minut za naražení zezadu.

• 07:31

Šímek pálil prudce z dálky, jeho střelu však nikdo nedotečoval do brány.

• 07:54

Češi nahazují kotouč do útočného pásma, o puk bojuje Řepík. Voráčkova tečovaná střela končí v Korpisalově rukavici.