Dokonalý muž, který má vedle sebe nádhernou topmodelku Gisele Bündchenovou. Tom Brady, fenomenální hráč amerického fotbalu a nejviditelnější sportovní hvězda USA současnosti, dotáhl svůj tým New England Patriots k zisku slavného Superbowlu. Jeho příběh je patřičně americký. Jinak by to nešlo.
V ulicích Prahy by si ho asi nikdo nevšímal. Možná dobrý tip na uklidňující výlet pro Toma Bradyho, v minulém týdnu asi nejobdivovanějšího a nejobletovanějšího muže Spojených států. Jeho dokonalá ruka přinesla triumf týmu Patriotů. Superbowl, trofej pro vítěze Národní fotbalové ligy (NFL), vyhrál Brady už počtvrté. Vstoupil mezi legendy.
Ve specifické hře se šišatým míčem, tolik vzdálené evropské realitě, je jen málo tak dobrých hráčů jako Brady. Hraje nejdůležitější pozici - quarterbacka. Rozehrává míč. Režíruje hru. Je nejsledovanějším mužem na hřišti.
Pro Američany je dokonalý. Zbožňují ho (až na výjimky, o nich bude řeč později). Zhmotňuje veškeré pozitivno. Kluk z plakátu. Bývalý Bradyho spoluhráč Larry Izzo to vystihl přesně: "Každá matka i každý otec v Americe si přeje, aby jejich dcera chodila s Tomem Bradym. V naší zemi není dokonalejší sportovec. Dokonalejší muž."
Jako by vypadl z nějakého filmu o bezchybném hezounovi, kterému se všechno daří. Člen společnosti nejhezčích lidí světa, které vyhlašuje časopis People, samozřejmě milovník psů, dětí, štědrý přispěvatel charity s jedinečným úsměvem, také citlivý chlap, který se bez problémů rozbrečí na veřejnosti pokaždé, když je dojatý: "Za své slzy se nestydím."
Prototyp propracovanosti amerického školního systému výchovy sportovních talentů, jenž vyhrál svůj první Superbowl už ve čtyřiadvaceti letech. A taky chlápek, který má doma možná nejhezčí ženskou na světě - brazilskou elitní supermodelku Gisele Bündchenovou. Nejlépe vydělávající modelku planety. Mají spolu dvě děti.
Nejsledovanější TV show
Letošní Superbowl sledovalo 115 milionů lidí. Absolutní rekord. Šlo vůbec o nejsledovanější pořad televizní historie. Dívalo se na něj 71 procent Američanů, kteří měli puštěnou televizi. "A těch zbylých 29 procent jsou Mexičani," žertovali mezi sebou diskutující na serveru televizní stanice NBC.
Tolik populární reklamy v přestávkách, druhý vrchol, diskutovanější snad ještě více než vlastní zápas, letos televize NBC ocenila na neskutečných 4,5 milionu dolarů za 30 sekund, o půl milionu více než v minulém roce. Odborníci na reklamu přitom odhadují, že reálná cena reklamních spotů je až kolem osmi milionů dolarů, protože se následně dostanou na YouTube a po celém světě je vidí daleko více lidí než oněch 115 milionů diváků u televizních obrazovek.
Brady se stal symbolem téhle ohromné show, která zastaví život v Americe, a zbytek světa je tím fascinován natolik, že taky najednou (alespoň trochu) sleduje ten zvláštní sport, kde se pořád přerušuje hra.
Více se dočtete v novém vydání časopisu TÝDEN, které vychází v pondělí 9. února 2015.