Brankář Štochl dál věří v postup: Čeká nás nejtěžší možný úkol

Sport
15. 1. 2014 10:13
Český brankář Petr Štochl.
Český brankář Petr Štochl.

Přestože kvůli zranění kolena nedochytal nedělní úvodní utkání mistrovství Evropy s Rakouskem a zpočátku nebylo jasné, zda se dá dohromady, stal se brankář Petr Štochl hlavní hvězdou českých házenkářů v duelu s Makedonií. Národní tým držel téměř padesátiprocentní úspěšností zákroků, přesto to k výhře nestačilo a Čechům se po remíze 24:24 vzdálil postup ze skupiny.

"Cítil jsem se dobře, ale nikdy nemůžu být úplně spokojený se svým výkonem. Pokud nevyhrajeme, tak na tom moc nezáleží," konstatoval Štochl.

I když nebyl úplně stoprocentně fit, svými zákroky chvílemi přiváděl Makedonce k zoufalství. Ze 44 střel jich 21 pochytal. "Musel jsem se na ten zápas vysloveně hodně připravit po technické stránce, protože pohybově jsem trošku omezený. Některé zákroky tam byly trošku jiné než obvykle," řekl Štochl, v 37 letech nejstarší český hráč na šampionátu.

Hodně mu prý ale pomohli i spoluhráči. "Obrana fungovala bezvadně. Dostávali jsme spoustu gólů ze sedmiček nebo po menších individuálních chybách. Hráči mi hodně pomohli, vychytal jsem svoje strany a spodek branky," podotkl Štochl.

Filip Jícha v zápase s Makedonií.Jediná šance: výhra nad silnými Dány

Ani mimořádně vysoká úspěšnost jeho zákroků ale nepomohla českému týmu k vytouženému vítězství a přiblížení postupu. Po úvodní vysoké prohře s Rakouskem nezbývá reprezentantům než ve čtvrtek porazit Dánsko nebo uhrát s domácím obhájcem titulu lepší výsledek než Makedonie s Rakouskem.

"Potřebovali jsme dva body, ty nemáme. Tím bodem jsme se udrželi ve hře, ale zároveň to znamená bodovat proti Dánsku. Ušili jsme si na sebe asi nejtěžší možný úkol," připustil Štochl.

Věří ale, že jeho celek má na to, aby proti hlavnímu favoritovi turnaje zabojoval o body. "Zápas začíná za stavu 0:0. My jsme už dokázali porazit Francii, vyřadili jsme v kvalifikaci Němce. Vzdávat se nemůžeme ani nebudeme, necháme tam všechno jako s Makedonií. Ukázali jsme morální sílu, ale ta házenkářská kvalita bude muset být ještě výrazně větší, abychom mohli uspět," dodal gólman německého Füchse Berlín.

Autor: ČTK Foto: ČTK/POLFOTO/Jens Dresling

Další čtení

Tisková konference k Olympiádě dětí a mládeže 2026 (ODM), 28. dubna 2025, Praha. Představeno bylo logo ODM od studentky Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara Rózy Palety.

Olympiádu dětí a mládeže bude poprvé hostit Praha, vrací se šerm a lukostřelba

Sport
28. 4. 2025

Vémola po skončení kariéry v MMA bude propagovat box, nevyloučil ani zápasy

Sport
28. 4. 2025
ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ