Florbalistka Sládečková po postupu: Švédsko jsme hodily za hlavu

Sport
8. 12. 2015 05:00
Florbalistka Hana Sládečková.
Florbalistka Hana Sládečková.

Ve třetím utkání na mistrovství světa v Tampere skončilo čekání Hany Sládečkové na první trefu na turnaji a k výhře nad Německem 9:1 pomohla nejlepší česká florbalistka minulé sezony hned dvěma góly. Třiadvacetiletá hráčka finského SB-Pro Nurmijärvi byla ráda, že český tým rychle zapomněl na nedělní debakl se Švédskem 2:17.

Sládečková měla na kontě z minulých dvou zápasů tři asistence a dnes brankami v 8. a 22. minutě zařídila vedení 2:0. "Určitě je to dobrý pocit a nějaká vzpruha. Ale musím říct, že hlavní pozitivum je, že nám to šlapalo v pětce, za což jsme rády. V pondělí nás ta hra opravdu bavila," řekla Sládečková.

V útoku nastupuje s Michaelou Mlejnkovou a Martinou Řepkovou, z obrany jistí druhou formaci Hana Koníčková a Denisa Billá, která proti Německu vstřelila také dva góly. "Celá lajna jsme si ten zápas užily. Jsem za to moc ráda," navázala bývalá útočnice Vítkovic.

Zcela jiný byl nedělní duel, v kterém Češky s hlavními favoritkami turnaje utrpěly historicky nejvyšší prohru. "Snažily jsme se na zápas se Švédskem nějakým způsobem zapomenout a hodit to za hlavu, že to není rozhodující zápas. Ty nás teprve čekají. Chtěly jsme jít do pondělního utkání s čistou hlavou," řekla Sládečková.

Německo podle ní předvedlo přesně to, co Češky očekávaly. "Věděly jsme, že budou trošku nebezpečnější než Lotyšky, budou víc napadat a hrát agresivněji. Byly jsme na to připravené. Možná to tak ze začátku nevypadalo, ale nakonec jsme zápas zvládly a měly jsme ho pod kontrolou," prohlásila Sládečková.

Chybně neuznaná branka Hany Koníčkové, která mohla už v úvodní třetině zvýšit na 2:0, svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského nijak nevyvedla z koncentrace. "Říkaly jsme si, že si to vůbec nemůžeme brát. Je to jejich rozhodnutí, nic s ním neuděláme, takže se musíme soustředit jen na svou vlastní hru," řekla Sládečková, která hrála už před dvěma roky na domácím mistrovství světa v Brně a Ostravě.

Český výběr splnil v základní skupině papírové předpoklady a ve středu bude hrát přímo ve čtvrtfinále. "Mám pocit, že holky říkaly, že to vychází asi na Polsko nebo Rusko. Bude to asi nějaké podobné utkání. Nesmíme k němu přistupovat nijak laxně. Je to už vyřazovací kolo, takže musíme hrát soustředěně a jako každý zápas na sto procent," dodala Sládečková.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Tisková konference k Olympiádě dětí a mládeže 2026 (ODM), 28. dubna 2025, Praha. Představeno bylo logo ODM od studentky Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara Rózy Palety.

Olympiádu dětí a mládeže bude poprvé hostit Praha, vrací se šerm a lukostřelba

Sport
28. 4. 2025

Vémola po skončení kariéry v MMA bude propagovat box, nevyloučil ani zápasy

Sport
28. 4. 2025
ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ