McIlroy vyhrál v Palm Beach a je novou světovou jedničkou

Sport
5. 3. 2012 08:42
Rory McIlroy je novou světovou jedničkou.
Rory McIlroy je novou světovou jedničkou.

Severoirský golfista Rory McIlroy je novou světovou jedničkou. Loňský vítěz US Open se dostal do čela žebříčku díky výhře na turnaji Honda Classic v Palm Beach Gardens a na prvním místě vystřídal Angličana Luka Donalda.

"Vždycky jsem snil o pozici světové jedničky, ale ani ve snu mě nenapadlo, že bych se nejlepším hráčem světa mohl stát tak rychle. Doufám, že stejně rychle ji nepustím, ale nějakou dobu v čele vydržím," řekl McIlroy, kterému přímo na hřišti blahopřál otec Gerry. Na oslavu pak odletěl do New Yorku za svou dánskou přítelkyní Caroline Wozniackou, která byla tenisovou jedničkou ještě letos v lednu.

McIlroy si za svůj výkon a nástup na trůn vysloužil spoustu gratulací. Mezi prvními přispěchal s blahopřáním i Donald. "Rory, užij si ten pohled (z vrcholu)," napsal anglický golfista na sociální síti Twitter. "Je málo hráčů, kteří byli dobří jako on v jeho věku," ocenil McIlroye trojnásobný vítěz majorů Padraig Harrington.

Nad McIlroyovou hrou se rozplýval i osmnáctinásobný vítěz majorů Jack Nicklaus, který stavěl hřiště v Palm Beach a sledoval, jak mladík díky krátké hře suverénně zvládá jeho nástrahy. "Má nejpřirozenější pohyb ze všech, krásně prochází míčem a připomíná mi Garyho Playera. Jako mladý muž skvěle zvládá sám sebe a vypadá to, že bude perfektně prezentovat náš sport," chválil Nicklaus.

Ve 22 letech se stal McIlroy šestnáctou světovou jedničkou v historii a druhou nejmladší právě po Woodsovi, vítězi čtrnácti majorů, jenž poprvé stanul na trůnu v jednadvaceti. Donald byl v čele žebříčku 40 týdnů.

V nedělním kole neměl McIlroy jednoduchou situaci. Woods zvládl poslední dvě jamky za -3 a diváci jeho rány hlasitě oslavovali, což McIlroy slyšel a tušil, že nesmí chybovat. "Ten křik mým uším neunikl, ale věděl jsem, že mi stačí hrát v paru. Dokončil jsem kolo o ránu lépe, což bylo skvělé a stačilo to," usmál se McIlroy.

"Skvělé je, že ani když nehraju nejlépe, tak jsem schopen držet krok, což je povzbuzující. A když mi jde všechno, tak si myslím, že jsem těžko k poražení," řekl sebevědomě.

Velké nadšení vedle McIlroye vzbudila i hra bývalé jedničky Woodse. Američan předvedl nejlepší golf skoro za tři roky a v neděli obešel hřiště s deseti ranami pod par. "Nezahrál jsem jednu ránu špatně a dal hodně dobrých patů," pochvaloval si Woods, který se na hřišti radoval a gestikuloval jako za časů, kdy světovému golfu dominoval.

Golfový turnaj v Palm Beach Gardens (dotace 5,7 milionu dolarů, par 70):

1. McIlroy (Sev. Ir.) 268 (66+67+66+69), 2. Woods 270 (71+68+69+62) a Gillis (oba USA) 270 (68+64+69+69), 4. Westwood (Angl.) 272 (70+69+70+63), 5. Schwartzel (JAR) 273 (71+66+67+69) a Rose (Angl.) 273 (66+66+71+70).

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025
Pochodníci cestou do Prčic

Hurá do Prčic! Blíží se termín pochodu, ale musíte se registrovat předem

Sport
Aktualizováno: 25. 4. 2025 12:02
Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ