Kvitová skončila ve čtvrtfinále, v Miami nestačila na Šarapovovou

Sport
25. 3. 2014 20:32
Tenistka Petra Kvitová.
Tenistka Petra Kvitová.

Tenistka Petra Kvitová skončila na turnaji v Miami ve čtvrtfinále. Osmá nasazená hráčka v úterý nestačila na turnajovou čtyřku Marii Šarapovovou a s Ruskou prohrála ve dvou setech 5:7 a 1:6.

S někdejší světovou jedničkou Šarapovovou se Kvitová utkala poprvé po dvou letech a prohrála s ní popáté ze sedmi zápasů a počtvrté za sebou.

Zápas v Miami přitom rozehrála Kvitová výborně, hned v první hře vzala soupeřce čistou hrou servis. Ruska se ale postupně zlepšovala a její agresivní hra dělala Kvitové problémy. O výhodu brejku Češka přišla v osmé hře.

Za stavu 5:5 v prvním setu byl zápas na pár minut přerušen kvůli dešťové přeháňce a po pauze Kvitová vypadla z role. Po návratu na kurt prohrála sedm her v řadě. Kanára ve druhém setu sice odvrátila, ale po hodině a půl odešla do šaten poražena.

Účastí ve čtvrtfinále si čtyřiadvacetiletá Kvitová vylepšila v Miami své maximum. Před letošním ročníkem došla nejdále do třetího kola.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025
Pochodníci cestou do Prčic

Hurá do Prčic! Blíží se termín pochodu, ale musíte se registrovat předem

Sport
Aktualizováno: 25. 4. 2025 12:02
Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ