Smoleňák se blýskl gólem, Torpédo ale prohrálo

Sport
21. 12. 2012 19:28
Český hokejista Radek Smoleňák se raduje z gólu.
Český hokejista Radek Smoleňák se raduje z gólu.

Český útočník Radek Smoleňák se v Kontinentální hokejové lize uvedl gólem, ale k vítězství Nižnému Novgorodu nepomohl. Torpedo dobře rozehraný duel s Magnitogorskem prohrálo 3:5.

Šestadvacetiletý Smoleňák se poprvé představil v dresu Novgorodu dva dny poté, co byl zpečetěn jeho přestup z Lahti. Svůj první gól v soutěži zaznamenal už ve 12. minutě a zvýšil na 3:1. Torpedo však vedení neudrželo a v závěru přišlo o všechny body. Metallurg góly v 58. a 59. minutě skóre otočil a v hvězdný Jevgenij Malkin poté stanovil konečný výsledek do prázdné branky.

Hokejistům Chabarovsku se ani po středečním odvolání finského trenéra Hannu Jortikky nepovedlo přerušit sérii porážek a v pátek podlehli doma Petrohradu 2:6. Pod dočasným vedením Alexandra Blinova prohrál Amur pátý zápas po sobě. Nového hlavního kouče má vedení klubu jmenovat v nejbližší době.

Petrohrad si naopak připsal čtvrté vítězství za sebou a na druhém místě Západní konferenci ztrácí jen bod na Dynamo Moskva.

Hosté vedli v Chabarovsku už 5:0, až v závěru se povedlo druhému nejhoršímu týmu soutěže porážku alespoň zmírnit. Dvěma góly a dvěma přihrávkami přispěl k vítězství Petrohradu Vladimir Tarasenko. Nejproduktivnější český hráč v KHL Jakub Petružálek z Chabarovsku ani petrohradský Petr Průcha v utkání nebodovali.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Petrohrad 2:6, Novokuzněck - Dynamo Moskva 2:4, Jaroslavl -
Jekatěrinburg 4:1, Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 3:5 (za domácí Smoleňák 1+0), Spartak Moskva - Chanty-Mansijsk 0:1, Atlant Mytišči - Čeljabinsk 3:4 po sam. nájezdech.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025
Pochodníci cestou do Prčic

Hurá do Prčic! Blíží se termín pochodu, ale musíte se registrovat předem

Sport
Aktualizováno: 25. 4. 2025 12:02
Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ