Poblíž oázy Fajjúm ve středním Egyptě bylo otevřeno muzeum věnované raným kytovcům. Je první svého druhu a představí návštěvníkům fosilie a další materiály, které je seznámí s již vyhynulými kytovci.
Muzeum leží jižně od Káhiry v provincii Fajjúm a svým neobvyklým tématem má povzbudit zájem turistů, o jejichž velkou část Egypt přišel kvůli teroristickým útokům.
Hlavním lákadlem muzea je neporušená kostra tak zvané chodící velryby, což je kytovec, který žil přes 37 miliony let a vzhledem k tvaru končetin byl zřejmě schopen pobývat částečně i na souši.
Ministr pro životní prostřední Chálid Fahmí řekl, že tato paleontologická sbírka přitáhne zřejmě jiný druh turistů než jsou běžní návštěvníci Egypta vyhledávající pláže a památky z doby vlády faraonů.
V Egyptském muzeu v Káhiře otevřeli novou sbírku sestavenou z exponátů, které byly původně ukradeny a Egypt je získal později zpět. Z 500 artefaktů navrácených v letech 2014 a 2015 je k vidění 198 předmětů. Získat se je podařilo z Francie, Německa a USA a je mezi nimi tabulka a sarkofág pocházejí z období starého Egypta, dále mince z římského období a část islámské výzdoby z 15. století.
Egypt vede několik let intenzivní kampaň za navrácení ukradených památek a poprvé tyto zpět získané předměty vystavoval roku 2010.