Atentáty islamistů v Iráku si vyžádaly desítky obětí

Zahraničí
4. 4. 2016 12:57
Irácká armáda.
Irácká armáda.

Více než dvacet lidí v pondělí zahynulo a dalších více než šedesát utrpělo zranění při sérii sebevražedných a dalších útoků v Iráku. Atentáty byly převážně namířeny proti příslušníkům bezpečnostních sil a šíitských milicí. K několika útokům se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Jeden ze sebevražedných útočníků si vybral za cíl kontrolní stanoviště irácké policie a armády na severu metropole Bagdádu. Další dva sebevrazi zaútočili severně od hlavního města na členy provládních polovojenských jednotek. Terčem atentátu se stala také restaurace v jihoiráckém městě Násiríja.

Islámský stát v roce 2014 ovládl velká území severně a západně od Bagdádu, ale vládní jednotky s pomocí mezinárodní koalice vedené Spojenými státy část těchto území již dobyly zpět.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Khalid Mohammed

Další čtení

Donald Trump před svými příznivci

Trump je 100 dnů v úřadu. Vychválil se do nebe, brání mír, oživil ekonomiku

Zahraničí
30. 4. 2025

Soud otevřel případ odpírače vojny. Za komunistů odmítl vojenské cvičení

Zahraničí
Aktualizováno: 30. 4. 2025 02:06

Při požáru restaurace na severovýchodě Číny zemřelo 22 lidí, příčina je neznámá

Zahraničí
29. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ