Izraelská policie doporučila obvinit manželku premiéra Benjamina Netanjahua ze zpronevěry státních peněz, které se měla dopustit mimo jiné nadsazováním výdajů na domácnost premiéra. Policie je přesvědčena, že má dostatek důkazů k tomu, aby dostala Sáru Netanjahuovou k soudu.
Policie neposkytla k případu podrobnosti. Loni ale pobouřila veřejnost zpráva, ve které finanční kontrola zveřejnila detaily vysokých a nevyvážených výdajů premiérovy domácnosti. Ty jsou hrazené z peněz daňových poplatníků.
Z dokumentu finančního kontrolora Josefa Šapiry vyplynulo, že z peněz daňových poplatníků se v letech 2009 až 2013 zaplatily vysoké sumy za úklid, a to i v soukromé Netanjahuově rezidenci, kde manželský pár Netanjahuových téměř nepobývá.
Vysoké byly i účty za jídlo, velkoryse byl za opravy v době svátků, kdy měl personál volno, placen elektrikář a člen vládní formace Likud, který však do rezidence docházel jeden čas mimořádně často.
Prohrála soudní spor
Netanjahuová prohrála v únoru soudní spor s jedním z bývalých zaměstnanců, který ji obvinil, že mu běžně nadávala a že ho urážela.
Obvinění proti Netanjahuové ze strany bývalých zaměstnanců domácnosti se objevily v minulosti už několikrát. Premiérova manželka je prý týrala návaly hněvu a přehnanými požadavky. Svou roli v tom prý hrálo i údajné přehnané pití alkoholu.
Netanjahuová není v Izraeli příliš oblíbená, média ji často obviňují z extravagantních výdajů. Výpovědi o údajném tyranizování zaměstnanců se objevily už během prvního funkčního období premiéra Netanjahua před 16 lety.